MotoNews.pl

Ople Combo, Vivaro i Movano: dopasowane do każdego zadania

29 września 2017

Kategoria | Auto firmowe
Opel-Movano-306388

Pieczywo z piekarni, części zamienne dla rzemieślnika, przesyłki ze sklepu internetowego czy żwir na plac budowy: transport to bardzo zróżnicowana branża, wymagająca fachowej wiedzy i znajomości jej specyfiki. Udane trio lekkich samochodów użytkowych marki Opel – Combo, Vivaro i Movano – oferuje ładowność od 800 do ponad 2000 kilogramów i przestrzeń ładunkową o kubaturze od 3,4 m3 do 22 m3.

Ponad 400 fabrycznych wariantów pojazdów użytkowych

Firma Opel jest doskonale przygotowana do tego, aby spełniać wszelkie wymagania swoich klientów, czego dowodem jest ponad 400 fabrycznych wariantów pojazdów użytkowych. Ponadto Opel współpracuje z wieloma renomowanymi producentami zabudów, którzy realizują indywidualne zamówienia. W ramach programu „Conversions2Go” klienci mogą korzystać z rozwiązań wysokiej jakości, ujętych w cennikach Opla. Dostępnych jest także wiele dodatkowych możliwości konwersji opartych na pojazdach marki Opel — od chłodni poprzez furgony i wersje osobowe po samochody uprzywilejowane i specjalistyczne. Aby zapewnić jak najlepsze rozwiązanie dla każdego klienta i uwzględnić wszystkie segmenty konwersji nadwozia, firma Opel proponuje trzy różne formy zakupu:

1. Zabudowy fabryczne: Opel oferuje najpopularniejsze, fabryczne warianty pojazdów użytkowych, takie jak wywrotki, nadwozia ze skrzynią ładunkową, minibusy, furgony z funkcją przewozu osób i zabudowy kontenerowe. Cała transakcja, począwszy od wyboru modelu, jest realizowana w jednym punkcie kontaktu. Dla klientów dostępne są wszystkie typowe korzyści oferowane przez producenta, w tym pełna gwarancja firmy Opel, szeroki zakres usług związanych z fabrycznym przygotowaniem pojazdu oraz pakiet usług posprzedażowych.

2. Zabudowy Opel Conversions2Go: Firma Opel dostarcza pojazd bazowy, zaś adaptacją do konkretnego celu zajmuje się certyfikowana firma partnerska, działająca w imieniu Opla. Oferta konwersji i montażu obejmuje takie opcje jak specjalistyczne wyposażenie Sortimo lub system regałów Bott do furgonu Vivaro. Sprzedaż zmodyfikowanych pojazdów obsługuje Opel.

Korzyści dla klienta są następujące:

  • Różnorodność modeli: klienci mogą wybierać z jeszcze bogatszej oferty, według cennika firmy Opel.
  • Frontem do klienta: cała procedura odbywa się za pośrednictwem jednego punktu kontaktu. Umawiając się bezpośrednio z firmą Opel lub jej profesjonalnym partnerem, który spełnia wszystkie życzenia i wymagania, klient oszczędza czas i korzysta z fachowości producenta samochodu.
  • Niezawodność: gwarancja Opla obejmuje pojazd bazowy; za analogiczną gwarancję na elementy zabudowy oraz jej serwis odpowiada wykonawca konwersji.
  • Opłacalna oferta / niski całkowity koszt posiadania: oparte na cenniku podejście firmy Opel umożliwia uzyskanie wyższej wartości końcowej przy odsprzedaży oraz zapewnia wysoki poziom technologiczny. W wielu przypadkach udaje się także znacznie ograniczyć masę pojazdu.

Współpraca z producentami zabudów certyfikowanymi przez firmę Opel

3. Certyfikowane zabudowy lokalne: Starając się zaspokoić większe potrzeby indywidualizacji oraz wszystkie wymagania klienta, Opel współpracuje także z innymi partnerami w zakresie zabudowy nadwozi. W takich przypadkach klient kontaktuje się bezpośrednio zarówno z dealerem, jak i producentem zabudowy w celu precyzyjnego określenia zakresu prac. Certyfikat zabudowy jest przyznawany na podstawie opinii inżyniera z Niemiec, który sprawdza jakość oraz zgodność ze standardami technicznymi określonymi dla producentów zabudów przez dział techniczny firmy Opel.

Kolejnym ważnym elementem w przypadku certyfikowanej zabudowy jest gwarancja udzielana na analogicznych warunkach jak gwarancja fabryczna Opla. Ponadto każda zabudowa z certyfikatem Opla jest objęta ubezpieczeniem od odpowiedzialności producenta za produkt zapewnianym przez producenta zabudowy oraz gwarancją dostępności części zamiennych przez 12 lat od wydania pojazdu poddanego konwersji klientowi.

Opel oferuje rozwiązania pochodzące od czołowych producentów zabudów, inwestujących w badania i rozwój produktów wysokiej jakości oraz najnowszej technologii, dzięki którym firma z Rüsselsheim jest atrakcyjnym partnerem dla swoich klientów. Ponadto Opel może zaoferować atrakcyjne warunki dzięki współpracy z renomowanymi europejskimi specjalistycznymi producentami zabudów, takimi jak Bott, Store Van, Gruau, Lamberet, Oberaigner, Snoeks, Scattolini czy Sortimo.

Jeszcze dwa lata temu w dziewięciu krajach Europy dostępnych było około 160 certyfikowanych przez Opla rozwiązań w zakresie zabudowy — dziś klienci w 27 krajach mogą wybierać spośród ponad 800 specjalistycznych konwersji. Różnorodność specjalistycznych zabudów oraz sieć partnerów nieustannie się powiększają. Wciąż istnieją także różne regionalne możliwości wykonania unikatowych zabudów bazujących na samochodach użytkowych marki Opel. W takich przypadkach pomocą służą lokalne firmy działające w ramach sieci sprzedaży Opla.

„Współpraca firmy Opel z certyfikowanymi partnerami przynosi obustronne korzyści. Jej beneficjentem są również klienci. Osoby, które nam zaufają, otrzymują idealnie dopasowany produkt zatwierdzony przez dział techniczny Opla oraz dostęp do know‑how naszych specjalistów. Mogą także liczyć na kompleksową obsługę w zakresie dostarczenia zabudowy przygotowanej ściśle według ich potrzeb” — powiedział Steffen Raschig, dyrektor ds. pojazdów użytkowych firmy Opel.

Zdjęcia: Opel