MotoNews.pl

Ford Ranger Black Edition zadebiutuje we Frankfurcie

07 września 2017

Kategoria | Premiery  Targi
Marka, model | ,
Ford-Ranger-Black-Edition 4

Ford przedstawia wyjątkową serię modelu Ranger Black Edition, która zadebiutuje podczas najbliższego salonu samochodowego we Frankfurcie. Najlepiej sprzedający się w Europie model klasy pickup będzie oferowany klientom w unikatowej wersji kolorystycznej.

Nowy pickup Ford Ranger Black Edition zostanie zaprezentowany podczas wystawy Frankfurt Motor Show

Pozbawione chromowanych detali nadwozie z czarnymi wykończeniami, będzie elementem rozpoznawczym limitowanej do zaledwie 2500 szt. serii. Ford Ranger to najlepiej sprzedający się pickup, jego sprzedaż w Europie w ciągu ostatniego roku wzrosła o 12,1 proc.

Black Edition bazuje na znanej wersji Limited, ale pozbawiono go całkowicie chromowanych dodatków, karoserię pokryto lakierem Absolute Black, w tym samym kolorze wykończono kratę wlotu powietrza, obręcze kół ze stopów lekkich, orurowanie skrzyni ładunkowej i zewnętrzne detale. Auto będzie dostępne jedynie w wersji Double Cab, a cała seria zostanie ograniczona do 2500 sztuk. Auta można już zamawiać u dilerów Forda.

Specyfikacja wyposażenia standardowego modelu pickup Ranger Black Edition obejmuje: nawigację satelitarną, przednie i tylne czujniki parkowania wraz z kamerą cofania, system multimedialny Ford SYNC 3 z 8-calowym ekranem dotykowym, dwustrefową elektroniczną klimatyzację, skórzaną tapicerkę oraz elektrycznie składane, podgrzewane lusterka boczne.

„Użytkownicy modelu Ranger cenią sobie jego wytrzymałość i dzielność w dowolnym terenie, a także muskularny wygląd. Spodziewamy się, że nowa seria znajdzie uznanie w oczach naszych klientów i limitowana edycja znajdzie swoich nabywców w ciągu zaledwie kilku tygodni” – powiedział Hans Schep, dyrektor generalny ds. pojazdów użytkowych, Ford of Europe.

Ford Ranger jest najlepiej sprzedającym się pickupem w Europie. W ciągu roku, od lipca 2016 do lipca 2017, do klientów trafiło 23 100 sztuk tego modelu, co oznacza wzrost o 12,1% w stosunku do poprzedniego roku i jest najlepszym wynikiem Rangera od momentu jego wprowadzenia na rynek.

Zdjęcia: Ford, informacja Mototarget.pl