MotoNews.pl

Nowe KANGOO Z.E.: bardziej autonomiczne, szybsze i łatwiejsze w ładowaniu

06 listopada 2017

Renault-Kangoo-ZE 13

Renault Pro+, specjalizujące się w ofercie samochodów dostosowanych do indywidualnych potrzeb klientów biznesowych, zaprezentowało Nowe Kangoo Z.E. To nowa elektryczna furgonetka, posiadająca wiele innowacyjnych rozwiązań, która jest odpowiedzią na oczekiwania klientów oraz wyzwania w zakresie ochrony środowiska. W Polsce samochód jest już dostępny w cenie od 116 900 zł.

Nowe Renault Kangoo Z.E.

Nowe Kangoo Z.E. oferuje zwiększony o ponad 50% zasięg – 270 km zgodnie z normą NEDC (europejska norma pomiaru emisji spalin i zużycia paliwa/energii) (200 km w rzeczywistych warunkach użytkowania w lecie) zamiast obecnych 170 km. Nowy akumulator trakcyjny połączony z nowym silnikiem i nową pompą ciepła pozwalają uzyskać najlepszy zasięg wśród lekkich elektrycznych samochodów dostawczych dostępnych na rynku.

Nowe Kangoo Z.E. ładuje się szybciej i łatwiej. Nowy, dwukrotnie mocniejszy układ ładowania umożliwia pełne naładowanie akumulatora w ciągu około 6 godzin, czyli krócej niż przez jedną noc oraz zwiększenie zasięgu o 35 km w ciągu 1 godziny ładowania. W ten sposób pomaga w optymalizacji dnia pracy. Nowe usługi mobilne – Z.E. Trip i Z.E. Pass – upraszczają ładowanie w ogólnodostępnych terminalach ładowania w Europie i ułatwiają klientom codzienną eksploatację elektrycznych samochodów dostawczych (usługi dostępne w zależności od rynku).

“Renault Pro+ niezmiennie spełnia oczekiwania klientów biznesowych i jest liderem na rynku pojazdów elektrycznych w Europie z 29,5% udziałów w rynku na koniec maja 2017 roku. Wraz z Nowym Kangoo Z.E. firma Renault Pro+ oferuje większy zasięg na tym szybko rozwijającym się rynku (+16% na koniec maja 2017 roku), a także coraz bardziej zindywidualizowane rozwiązania.” – Ashwani Gupta, SVP, dyrektor pionu pojazdów użytkowych Renault-Nissan

“Renault, lider na europejskim rynku w 100% elektrycznych samochodów, stale ulepsza swoje pojazdy elektryczne, chcąc zapewnić klientom coraz większy zasięg i łatwość ładowania. Innowacje technologiczne zastosowane w Nowym Kangoo Z.E., takie jak nowy akumulator trakcyjny o wysokiej gęstości energetycznej połączony z nowym silnikiem, pompa ciepła oraz nowy, dwukrotnie mocniejszy układ ładowania zwiększają o ponad 50% zasięg oraz zapewniają prostsze i szybsze ładowanie.” – Gilles Normand, wiceprezes, dyrektor pionu pojazdów elektrycznych

Większy o ponad 50% zasięg – 270 km NEDC

Nowe Kangoo Z.E. oferuje cztery główne innowacje: nowy akumulator trakcyjny, nowy silnik, nowy układ ładowania i pompę ciepła zintegrowaną z układem klimatyzacji.

Dzięki tym innowacjom Nowe Kangoo Z.E. zapewnia największą dostępną autonomię spośród lekkich elektrycznych samochodów dostawczych: 270 km NEDC zamiast obecnych 170 km. W rzeczywistych warunkach użytkowania w trybie dostawczym (rzeczywisty tryb jazdy dostawcy profesjonalnego, poruszającego się drogami podmiejskimi i drogami szybkiego ruchu, na przykład przejazd 107 km w 2 h 25 min ze średnią prędkością 45 km/h i postojem pojazdu wynoszącym 14% czasu pracy) jednorazowe ładowanie zapewnia autonomię od 120 km do 200 km w zależności od ukształtowania terenu, temperatury zewnętrznej, wiatru, stylu jazdy itp., w miejsce dotychczasowej autonomii wynoszącej od 80 km do 125 km.

Nowy akumulator trakcyjny o większej gęstości energetycznej

 • Nowe Kangoo Z.E. oferuje zwiększoną autonomię dzięki nowemu akumulatorowi „Z.E. 33” o mocy 33 kWh.
 • Nowy akumulator, efekt know-how Renault i LG Chem, opiera się na innowacyjnym rozwiązaniu: zwiększeniu gęstości energetycznej. Polega ona na zwiększeniu pojemności akumulatora przy zachowaniu tych samych wymiarów, zachowując w ten sposób przestrzeń użytkową pojazdu. Optymalizacja nie polega na dodaniu dodatkowych modułów, ale na poprawieniu procesów chemicznych w ogniwach akumulatora w celu zwiększenia gęstości energetycznej.
 • Ewolucja ta została dokonana bez uszczerbku w zakresie niezawodności i bezpieczeństwa użytkowania, jak również bez obniżenia poziomu ładowności użytkowej.

Nowy silnik o wysokiej sprawności energetycznej

 • Nowe Kangoo Z.E. ma również nowy silnik o wysokiej sprawności energetycznej i zoptymalizowane elektroniczne zarządzanie akumulatorem. Ograniczają one zużycie energii podczas jazdy przy jednoczesnym zachowaniu poziomu mocy pojazdu.
 • Silnik R60 o mocy 44 kW (60 KM) jest w 100% konstrukcją Renault, stworzony na bazie silnika R90 z modelu ZOE.
 • Silnik jest produkowany w fabryce Renault w Cléon we Francji, która jest flagowym zakładem Grupy wytwarzającym nowoczesne silniki i skrzynie biegów.

Pompa ciepła: nowość w elektrycznym pojeździe użytkowym

 • Nowe Kangoo Z.E. jest wyposażone w prawdziwą nowość w świecie elektrycznych pojazdów użytkowych: pompę ciepła połączoną z układem klimatyzacji, która pozwala zachować autonomię modelu przy niskich temperaturach.
 • Pompa poprawia autonomię pojazdu przy niskich temperaturach poprzez ograniczenie stosowania elementów grzejnych, które pobierają dużo energii i zmniejszają autonomię.
 •  Jest pierwszym elektrycznym pojazdem użytkowym, który został wyposażony w pompę ciepła.
 • System wstępnej regulacji temperatury umożliwia wcześniejsze podgrzanie wnętrza samochodu podczas ładowania lub jego schłodzenie, o ile pojazd jest wyposażony w klimatyzację. Czas uruchomienia systemu jest ustawiany za pomocą przycisków znajdujących się przy kierownicy.
 • W wersjach polarnych wyposażone jest również w dodatkowe autonomiczne ogrzewanie na olej napędowy, zapewniające komfort użytkowania w trudnych warunkach
  i gwarantujące autonomię pojazdu przy bardzo niskich temperaturach.

Szybsze i łatwiejsze ładowanie

Nowe Kangoo Z.E. ładuje się szybciej i łatwiej dzięki nowemu, dwukrotnie mocniejszemu układowi ładowania i ulepszonej ofercie usług mobilnych, które ułatwiają klientom codzienną eksploatację elektrycznych pojazdów użytkowych. Nowy, dwukrotnie mocniejszy układ ładowania umożliwia pełne naładowanie akumulatora w ciągu 6 godzin, czyli krócej niż przez jedną noc oraz zwiększenie zasięgu o 35 km w ciągu jednej godziny ładowania w umiarkowanym klimacie. W ten sposób pomaga w optymalizacji dnia pracy. Nowe usługi mobilne Renault Easy Connect (Z.E. Trip i Z.E. Pass) upraszczają ładowanie w ogólnodostępnych terminalach ładowania w Europie i optymalizują dzień pracy.

Nowy, dwa razy mocniejszy układ ładowania dla szybszego ładowania

 • Nowe Kangoo Z.E. wyposażone jest w układ ładowania nowej generacji o mocy 7 kW przy napięciu jednofazowym 230 V i prądzie o natężeniu 32 A.
 • Ma krótszy czas ładowania i ładuje się całkowicie w ciągu około 6 godzin* za pomocą Terminala WallBox o mocy 7,4 kW, czyli krócej niż przez jedną noc, szybciej niż dotychczas o 1,5 h, przy zwiększonej autonomii o 50%.
 • Zyskuje dodatkowe 35 kilometrów autonomii w czasie jednej godziny ładowania w umiarkowanym klimacie, czyli w przerwie na lunch, w czasie załadunku samochodu przed wyruszeniem w nową trasę.
 • Może dzięki temu jeździć przez cały dzień, a nawet wykonać dwie rundy dostaw, rano i po południu. Optymalizuje to dzień roboczy i obsługę klientów.
 • Wyposażone jest seryjnie w kabel umożliwiający podłączenie do terminala WallBox lub do publicznego punktu ładowania. Ma również kabel do podłączenia do domowego gniazdka klasycznego lub zabezpieczonego (kabel dostępny w standardzie lub w opcji, w zależności od kraju).

Renault Pro+ marka ekspercka dedykowana zaspokojeniu wszystkich potrzeb klienta

Nowe Kangoo Z.E. wykorzystuje również specjalistyczną wiedzę ekspertów marki Renault Pro+, lidera elektrycznych pojazdów użytkowych w Europie. Renault Pro+ oferuje każdemu swojemu klientowi biznesowemu indywidualne rozwiązania.

Cały know-how lidera w dziedzinie elektrycznych pojazdów użytkowych

Renault Pro+ jest liderem na rynku elektrycznych pojazdów użytkowych w Europie, z 34,5% udziałów w tym rynku w 2016 roku. Renault Pro+ oferuje unikatową na świecie gamę elektrycznych pojazdów użytkowych, z modelami Twizy Cargo, Nowe ZOE Société, Nowe Kangoo Z.E. i Master Z.E.

Dzięki Nowemu Kangoo Z.E., Renault Pro+ rozszerza ofertę dostosowaną do klientów, proponując jednocześnie przyjemność z jazdy oraz nowe wyposażenie dostosowane do potrzeb klientów biznesowych.

Zwiększona przyjemność z jazdy dla klientów biznesowych

 • Za kierownicą samochodu elektrycznego Renault jazda jest przede wszystkim zaskakującym połączeniem dynamiki i spokoju. Dynamika możliwa dzięki zdecydowanym przyspieszeniom już przy niskich obrotach i poziomowi dostępnego momentu obrotowego jest szczególnie doceniana w sytuacjach jazdy z ładunkiem. Spokój zapewnia cicha praca silnika i brak wibracji.
 • Nowe Kangoo Z.E. jest samochodem dynamicznym, zwrotnym i dostosowanym do potrzeb każdego zawodu dzięki wielu dostępnym konfiguracjom i opcjom.
 • Silnik elektryczny R60 w ułamku sekundy dostarcza maksymalny moment obrotowy 225 Nm, umożliwiający zdecydowane przyspieszenia już przy niskich obrotach.
 • Przyspieszenie jest płynne, doskonale liniowe, bez szarpnięć. Kierowca ma wrażenie, jakby jechał pojazdem z najlepszą na rynku automatyczną skrzynią biegów. Cenią to szczególnie kierowcy, których zawód wymaga spędzania większości dnia w samochodzie.
 • Zachęca w sposób naturalny do spokojniejszej i bardziej relaksującej jazdy, między innymi dzięki cichej pracy silnika i braku wibracji.
 • Proponuje również udogodnienia zapewniające dobre samopoczucie. Należy do nich m.in. wstępna regulacja temperatury, która sprawia, że we wnętrzu panuje w odpowiednia temperatura, gdy kierowca wsiada do samochodu, a jednocześnie nie ogranicza to autonomii pojazdu.

Nowe elementy wyposażenia ułatwiające codzienną pracę klientów biznesowych

Replikacja na ekranie smartfonu

Poprzez system Renault R-Link Evolution i Android Auto™ (zależnie od kraju, dostępność na jesieni 2017 roku) klienci biznesowi będą mogli w trakcie jazdy łatwo korzystać ze swoich kompatybilnych aplikacji Android na dużym wbudowanym ekranie R-LINK, synchronizując po prostu swój smartfon.

Stały tryb Ekojazdy

Umożliwia stałą jazdę w trybie ECO w przeciwieństwie do standardowego trybu ECO aktywowanego za pomocą przycisku przy hamulcu ręcznym. Funkcja zwiększa w ten sposób o 10% autonomię Nowego Kangoo Z.E.

Oświetlenie LED w przestrzeni załadunkowej

Oświetlenie ze wzmocnionym natężeniem światła silnie oświetla przestrzeń załadunkową i jest szczególnie przydatne dla profesjonalistów pracujących w nocy.

Lusterko wsteczne Wide View pokazujące tzw. martwy punkt

Wychodząc naprzeciw potrzebom klientów biznesowych lusterko wsteczne Wide View, dostępne w modelach Trafic i Master, będzie również dostępne w Nowym Kangoo Z.E. i Kangoo Express. Lusterko jest bardzo przydatne zwłaszcza na skrzyżowaniach. Umieszczone w osłonie przeciwsłonecznej pasażera pokazuje tzw. martwy punkt i jest prawdziwym atutem w zakresie bezpieczeństwa. Lusterko zwiększa pole widzenia z boku na prawą stronę zabudowanego pojazdu i pozwala na wjazd na skrzyżowanie z lepiej widoczną sytuacją na drodze.

Indywidualnie dostosowane rozwiązania

Sieć dla klientów biznesowych

Renault Pro+ to również wyspecjalizowana sieć 650 centrów – zgodnie z danymi na koniec 2016 roku – rozmieszczona w 41 krajach. Sieć sprzedaży i obsługi posprzedażnej spełnia rygorystyczne wymogi i obsługuje klientów biznesowych.

Sieć dysponuje niezbędną wiedzą w dziedzinie pojazdów elektrycznych. Zespoły są przeszkolone i przygotowane do obsługi elektrycznych pojazdów użytkowych, z uwzględnieniem aktywności zawodowej klientów.

Indywidualnie dopasowane rozwiązania

Renault Pro+ przystosowuje pojazdy do specyficznych potrzeb każdego klienta, dysponując siecią 400 autoryzowanych warsztatów w 29 krajach.

Nowe Kangoo Z.E. doskonale ilustruje tę potrzebę poprzez największą na rynku ofertę wersji i adaptacji. Nowe Kangoo Z.E. Chłodnia, Nowe Kangoo Z.E. pick-up/wywrotka lub Nowe Kangoo Maxi Z.E. 6 m3 to przykłady niestandardowych rozwiązań.

Zdjęcia: Renault