MotoNews.pl

Genewa 2018: Renault przedstawia nową koncepcję współużytkowanego, miejskiego samochodu

07 marca 2018

Renault-ZOE

Na tegorocznym Salonie Samochodowym w Genewie marka Renault świętuje 120-lecie działalności, która od początku jest ukierunkowana na potrzeby klientów. Z tej okazji zaprezentuje nowe silniki montowane w modelach ZOE, Captur i Scenic, a także nową wersję Talismana. Prezentowane modele przeniosą nas w świat przyjemności jazdy.

ZOE – edycja 2018 z nowym silnikiem R110

Tegoroczna edycja ZOE, najlepiej sprzedającego się w Europie elektrycznego samochodu, jako pierwsza zostanie wyposażona w nowy silnik R110 o mocy 80 kW. Zwiększy to moc i tym samym przyjemność prowadzenia. Silnik R110 rozwija moc o 12 kW większą niż jednostka poprzedniej generacji R90 przy tych samych rozmiarach i masie samochodu. Zapewnia
to kierowcy lepsze przyspiesznie na drogach szybkiego ruchu. Samochód rozpędza się o 80 do 120 km/h w czasie krótszym blisko o 2 sekundy.
Nowa edycja ZOE jest kompatybilna z Android Auto, co poszerza dostęp do mobilnych technologii. Pojawia się również nowy kolor nadwozia, dostępny tylko w tym modelu – ciemny metalizowany odcień Fiolet Blueberry.

Nowy silnik benzynowy TCe 125

Nowy silnik 1.3 l Energy TCe będzie montowany w modelach Renault Captur i Renault Scenic. Jednostka najnowszej generacji została opracowana przez Alians we współpracy z Daimlerem. Odpowiada najwyższym standardom jakości obu producentów i oferuje większy wachlarz mocy niż poprzedni silnik TCe. Ma także wyższy moment obrotowy (w szczególności na niskich obrotach) przy niższej emisji CO2 i zużyciu paliwa.

Talisman S-Edition

Renault Talisman wzbogaca się o rasową, ekskluzywną wersję S-Edition z nowym silnikiem benzynowym 1.8 TCE 225 KM. Wnętrze kabiny prezentuje komfort w sportowym wydaniu z tapicerką i deską rozdzielczą wykończonymi czarną skórą z czerwonymi przeszyciami. Samochód jest wyposażony w układ jezdny 4Control, elektronicznie sterowane zawieszenie
i nowe obręcze kół 19” montowane w standardzie. Talisman S-Edition będzie dostępny
w Europie od września 2018 r.

Zdjęcia: Renault