MotoNews.pl

Znamy ceny limitowanej edycji SEAT-a Leona CUPRA R

17 marca 2018

Kategoria | Premiery  Sport
Marka, model | , ,
Seat-Leon-Cupra-R 6

Nowy SEAT Leon CUPRA R o mocy 310 KM to obecnie najmocniejszy samochód hiszpańskiej marki. Leon CUPRA R jest również autem wyjątkowym – jego produkcja obejmuje jedynie 799 sztuk. Ten ekskluzywny model SEAT-a dostępny będzie w cenie od 182 100 zł.

Leon CUPRA R jest już w Polsce

Niezwykłe, wzbudzające emocje auto, jakiego w gamie hiszpańskiego producenta jeszcze nie było, generuje rekordowe w historii SEAT-a 310 KM mocy i dostępne jest na świecie w limitowanej liczbie 799 sztuk.

Leon CUPRA R dostępny jest w dwóch wariantach: 310 KM z 6-biegową manualną skrzynią biegów oraz 300 KM z 7-stopniową skrzynią biegów.

  • 2.0 TSI Start&Stop 310 KM: 182 100 zł
  • 2.0 TSI Start&Stop 300 KM DSG: 187 500 zł

Leon CUPRA R wyróżnia się aerodynamicznym pakietem z elementami z włókna węglowego na nadwoziu i nowymi spojlerami. Siła docisku auta została zwiększona o 12,5%. O znakomitą przyczepność dba elektronicznie sterowana mechaniczna blokada mechanizmu różnicowego. Do znakomitych właściwości jezdnych przyczynia się także idealnie dostrojony układ jezdny. Imponuje również układ hamulcowy Brembo z nawiercanymi tarczami oraz agresywnie stylizowane zderzaki z elementami z włókna węglowego.

Całości dopełniają liczne wstawki w kolorze miedzi, obejmujące m.in. lusterka zewnętrzne czy specjalnie zaprojektowane obręcze ze stopu metali lekkich. Podobne wstawki znalazły się w kabinie i razem z obszytymi Alcantarą kierownicą i drążkiem zmiany biegów, biało-czarnymi wskaźnikami zegarów i elementami z włókna węglowego wzbogacają wyjątkowy, sportowy obraz Leona CUPRA R.

Podkreśleniem ekskluzywnej edycji tego wyjątkowego SEAT-a będzie wygrawerowany przy dźwigni skrzyni biegów indywidualny numer modelu.

Każdy egzemplarz będzie wyjątkowy

Leona CUPRA R zamówić będzie można w ramach zamkniętego, dedykowanego procesu sprzedaży, w ramach którego sieć dealerska SEAT zaoferuje auto największym miłośnikom marki. Egzemplarze CUPRY R nie będą także eksponowane w salonach dealerskich – dzięki temu każdy właściciel będzie miał pewność, że jest pierwszą i jedyną osobą prowadzącą swoje wyjątkowe auto.

W ramach zamówienia każdy właściciel Leona CUPRA R otrzyma również zaproszenie na ekskluzywne szkolenie z doskonalenia techniki jazdy autem sportowym, które odbędzie się na torze wyścigowym na przełomie maja i czerwca. Na szkoleniu – prowadzonym przez wyselekcjonowanych ekspertów – nie zabraknie emocji związanych z odkrywaniem dynamicznej natury Leona CUPRA R. Dzięki temu każdy właściciel Leona CUPRA R w limitowanej edycji z łatwością ujarzmi moc 310 KM ukrytych pod maską tego wyjątkowego auta.

Zdjęcia: SEAT