MotoNews.pl

Premiery Audi podczas Poznań Motor Show 2018

czwartek, 05 kwietnia 2018

« poprzedni | news | następny »
Audi-Aicon 1

Na tegoroczną wystawę motoryzacyjną Poznań Motor Show 2018, cztery pierścienie przygotowały dwie spektakularne premiery. Na ekspozycji zobaczyć można po raz pierwszy w Polsce nowe Audi A6. Specjalne miejsce przewidziano również dla koncepcyjnego, elektrycznego i autonomicznego modelu rodem z Ingolstadt – Audi Aicon.

Nowe Audi A6

Nowe Audi A6 swą światową premierę miało na tegorocznej wystawie motoryzacyjnej w Genewie. Niecałe dwa miesiące później cieszyć się możemy jego pierwszym polskim pokazem, który ma miejsce na stoisku Audi na Poznań Motor Show 2018. Najnowsza wersja A6 jest wyrazistym ambasadorem nowego języka stylistycznego Audi. Pełnymi napięcia powierzchniami, ostrymi krawędziami i wyrazistymi liniami, biznesowa limuzyna jednoznacznie sygnalizuje swój charakter: sportową elegancję, zaawansowaną technikę i wysoką jakość. Rozwiązania techniczne z zakresu connectivity i systemów wsparcia, w pełni oddają komunikacyjną inteligencję tego auta. We wnętrzu konsekwentnie postawiono na cyfryzację, co jest przełomem w tym segmencie. Zawieszenie pojazdu to połączenie płynności i komfortu ze stabilnością i z wybitnie sportowym charakterem. Wszystkie jednostki napędowe – a jest ich na początek cztery: jedna benzynowa TFSI i trzy wysokoprężne TDI – standardowo wyposażono w system mild-hybrid, co poprawia ich wydajność i daje ogromną wygodę. Wygląd zewnętrzny pojazdu charakteryzuje się wyważonymi proporcjami – długą maską silnika, dużym rozstawem osi i krótkimi zwisami. Za jego koncepcję i całą linię zewnętrzną odpowiedzialny jest polski stylista Parys Cybulski, który jest gościem stoiska Audi.

„Audi A6, to pod względem stylistyki samochód bardzo dopracowany. Wystarczy spojrzeć na jego linię, szerszy i bardziej agresywny grill w przodzie, czy koncepcję świateł w tyle auta.” – mówi Michał Bowsza, dyrektor marki Audi. „Cieszę się, że stylista tego modelu, Parys Cybulski, jest z nami podczas premiery i że ma możliwość opowiedzenia o tym samochodzie polskiej publiczności.”

Audi Aicon

Drugim, niezmiernie ważnym premierowym pokazem Audi, jest przedstawienie również po raz pierwszy w Polsce, koncepcyjnego modelu spod znaku czterech pierścieni – Audi Aicon. Ten w pełni elektryczny, autonomiczny samochód nie potrzebujący kierowcy, wskazuje jak wg. Audi wyglądać będzie przyszłość motoryzacji, zarówno pod względem technicznym, jak i stylistycznym. Ustawione w specjalnej przestrzeni na terenie ekspozycji Audi Aicon, to coupé z innowacyjną koncepcją otwierania drzwi i ustawienia foteli. Karoseria i wygląd zewnętrzny pojazdu są stylistycznym dziełem Bogusława Parucha, kolejnego polskiego projektanta pracującego w AUDI AG.

„W latach poprzednich na naszym stoisku pokazywaliśmy właściwie tylko samochody, albo konkretne rozwiązania techniczne” – kontynuuje Michał Bowsza. „W tym roku stawiamy na coś więcej. Na ukazanie koncepcji, rozwiązań, stylistyki, przez pryzmat osób, które je stworzyły. Stąd obecność Parysa Cybulskiego przy premierze nowego A6 i Bogusława Parucha podczas pokazu Audi Aicon. Jesteśmy dumni również z tego, że polska reprezentacja wśród czołowych stylistów motoryzacyjnych wciąż się powiększa.”

Audi Aicon i napęd mild-hybrid Audi A6, są zapowiedziami strategii koncernu AUDI AG na najbliższe lata. Zgodnie z nią, do roku 2025 w ofercie czterech pierścieni pojawi się ponad 20 elektrycznych i zelektryfikowanych modeli, które stanowić będą jedną trzecią sprzedaży. Pierwszy z nowych modeli, Audi e-tron, swą premierę będzie miał w drugiej połowie tego roku. Jednak już dziś wszyscy miłośnicy aut rodem z Ingolstadt mogą zarezerwować sobie pierwszeństwo zamówienia tego samochodu w wersji produkcyjnej. Więcej szczegółów na ten temat znaleźć można na stronie https://e-tron.audi.pl

Premierowe modele oraz inne, znane już samochody marki Audi oglądać można do 8 kwietnia na stoisku Audi zlokalizowanym w pawilonie 3A Międzynarodowych Targów Poznańskich.

Zdjęcia: Audi

Waszym zdaniem:

  1. wojciech:
    01 maja 2018 o godz. 18:04

    Jest na czym oko zawiesić.Modele Audi mają w sobie to coś. Kiedy wypożyczyłem w Panek Audi 6 byłem zadowolony. Super wyposażenie.