MotoNews.pl

Mitsubishi L200 odegra wyjątkową rolę na torze Silverstone

29 maja 2018

Kategoria | Sport
Marka, model | ,
Mistubishi-L200-Monster 3

Tor wyścigowy Silverstone, legendarne miejsce brytyjskiego motorsportu, będzie terenem działania floty samochodów Mitsubishi L200 – wielokrotnie nagradzanego japońskiego pickupa.

Władze obiektu zakupiły 21 modeli Mitsubishi L200 w wersji z napędem na wszystkie koła. Będą one używane do zadań operacyjnych i technicznych, związanych z działalnością toru. Wszechstronność Mitsubishi L200 pozwoli na jego wykorzystanie do różnych prac na torze – m.in. przez służby techniczne do holowania pojazdów oraz przez służby ds. zabezpieczenia obiektu.

Flota Mitsubishi L200 na torze Silverstone

Flota Mitsubishi L200 na torze Silverstone składa się z ośmiu modeli z pojedynczą kabiną (single cab), jedenastu z kabiną podwójną (double cab) oraz dwóch z kabiną klubową (club cab). Zastąpią one poprzednie wersje Mitsubishi L200 oraz pojazdy innego producenta.

O wyborze Mitsubishi L200 spośród kilku konkurencyjnych samochodów zadecydowały takie atuty jak niezawodność, bogate wyposażenie seryjne i atrakcyjna cena. Każdy z modeli Mitsubishi L200 będzie się wyróżniał efektownym oklejeniem w barwach Silverstone i firmy JCT600 VLS – działu leasingowego renomowanej, motoryzacyjnej grupy biznesowej JCT600. Wszystkie wersje są napędzane 2,4-litrowym turbodieslem, współpracującym z sześciobiegową manualną skrzynią biegów.

Firma JCT600 VLS dostosowała pojazdy do wymogów służb obsługi toru Silverstone, uzupełniając bogate wyposażenie standardowe L200 o wiele specjalistycznych dodatków. W zależności od zastosowania, Mitsubishi L200 zostały zamówione z zabudowami, dachowym oświetleniem ostrzegawczym, hakami holowniczymi i bagażnikami.

Lee Thomas, Kierownik ds. Zamówień i Kontraktów, toru Silverstone, powiedział: „Mitsubishi L200 okazało się nie do pokonania pod względem ceny, wyposażenia i niezawodności. Poprzednie modele japońskiego pickupa również były doskonale dostosowane do naszych potrzeb. Jakość wykonania jest bardzo dobra, a nasz zespół uważa, że L200 to samochód komfortowy i wygodny w prowadzeniu.”

Rob Lindley, dyrektor zarządzający Mitsubishi Motors w Wielkiej Brytanii dodał: „Cieszymy się, że obiekt, który jest synonimem najlepszych wydarzeń w sportach motorowych w Wielkiej Brytanii, będzie miejscem pracy naszych Mitsubishi L200. Zaufanie Silverstone do naszego pickupa jest dowodem, dlaczego jest on liderem w swoim segmencie i doskonałym wyborem dla firm, które potrzebują najbardziej wytrzymałych i zdolnych do pracy pojazdów.”

Mitsubishi L200 jest dostępny w wersjach nadwozi Single, Club i Double Cab. Oferuje ogromne możliwości zagospodarowania imponującej przestrzeni ładunkowej i możliwość holowania przyczepy z hamulcami do 3.1 tony.

Zdjęcia: Mitsubishi