MotoNews.pl

Fleet Market 2018 – polska premiera Peugeota Partnera Furgon

19 listopada 2018

Kategoria | Premiery  Targi
Marka, model | ,
Peugeot-Partner-Furgon 7

Podczas targów Fleet Market 2018 , które odbędą się w najbliższą środę, 21 listopada, marka Peugeot zaprezentuje model Partner Furgon. Oprócz niego na stoisku Peugeota będzie można zobaczyć entuzjastycznie przyjętego nowego Peugeota 508 w wersji GT, nowego Peugeota Riftera, gamę SUV-ów: 2008, 3008 i 5008 oraz atrakcję dla miłośników szybkiej jazdy – 308 GTI.

Nowy Peugeot Partner Furgon

Na godzinę 10.35 zaplanowano polską premierę nowego Peugeota Partnera Furgona. Samochód swoją stylistyką nawiązuje do osobowych samochodów marki, między innymi do nowego Peugeota Riftera. Podobnie jak ten ostatni, nowy Peugeot Partner Furgon został zbudowany na platformie EMP2 i jest dostępny w dwóch wersjach nadwozia – STANDARD o długości 4,40 m i LONG 4,75 m.

Poza typowymi wersjami nowy Peugeot Partner Furgon po raz pierwszy oferuje wersje specjalne, które odpowiadają na potrzeby niektórych branż. Wersja GRIP jest doskonale przystosowana do poruszania się w trudnym terenie i przewożenia ciężkich, brudnych, długich przedmiotów, przy jednoczesnej konieczności przewozu trzech osób. Wersja ASPHALT jest przeznaczona dla klientów spędzających dużo czasu za kierownicą i pokonujących wiele kilometrów, którym zależy przede wszystkim na komforcie i bezpieczeństwie.

Wnętrze wysokiej klasy

Nowy model oferuje wysokiej klasy wnętrze i niespotykany w tej klasie poziom wyposażenia. Po raz pierwszy w samochodzie z tego segmentu zastosowano nowatorski system Peugeot i-Cockpit®, składający się z kompaktowej kierownicy, wysoko umieszczonych zegarów i 8-calowego wyświetlacza dotykowego. Nowy Peugeot Partner Furgon jest wyposażony m.in. w: adaptacyjny tempomat ACC, rozszerzony system rozpoznawania znaków drogowych i ograniczenia prędkości, alarm niezamierzonego przekroczenia linii, system kontroli uwagi kierowcy, system Surround Rear Vision czy nawigację 3D online.

Wyposażono go także we wskaźnik przeciążenia samochodu, który pozwala uniknąć przekroczenia dopuszczalnej ładowności – to unikatowe wyposażenie w skali całego rynku samochodów dostawczych, niezależnie od segmentu. Nowy Peugeot Partner Furgon jest dostępny z nowoczesnymi silnikami Diesla BlueHDI, a od połowy 2019 roku również z benzynowymi PureTech.

Zdjęcia: Peugeot