MotoNews.pl

Pierwszy salon Alpine w Polsce już otwarty

03 stycznia 2019

Kategoria | Premiery  Rynek
Salon-Alpine-Katowice 7

Kultowa marka Alpine, która w zeszłym roku zawitała do Polski, doczekała się reprezentacyjnego salonu. W Katowicach rozpoczął działalność salon sprzedaży Alpine. W Polsce zamówiono dotychczas 29 Alpine, z czego 20 wydano już klientom.

Salon marki Alpine w Katowicach

Salon marki Alpine w Katowicach wyróżnia się butikowym, ciepłym wnętrzem, rzadko spotykanym w salonach samochodowych. Został podzielony na część ekspozycyjną oraz część obsługi klienta. Obsługa salonu to specjaliści przeszkoleni w fabryce Alpine, w Dieppe.

Wśród eksponowanych aut w salonie znajdziemy najnowsze modele A110 Pure i Légende. Oba modele mają taką samą charakterystykę techniczną jak A110 Première Edition: tę samą aluminiową konstrukcję, silnik 1,8 l o mocy 252 KM umieszczony centralnie oraz przednie i tylne zawieszenie z podwójnymi wahaczami trójkątnymi. Samochody można zamawiać w kolorach: Biel Opalizująca, Niebieska Otchłań i Szary Tonnerre. Pełna paleta kolorów lakieru obejmuje również kolory Niebieski Alpine i Głęboką Czerń, które były już oferowane w modelu Première Edition.
Wszystkie wersje A110 są objęte trzyletnią gwarancją producenta (lub do 100 tys. km), z możliwością przedłużenia do czterech lub pięciu lat. Dostępne są również pakiety serwisowe i szeroka gama rozwiązań finansowych.

Jazdy testowe

Modele Pure i Légende można wypróbować podczas jazd testowych umawiając się w salonie, a zarezerwować w sieci dystrybucyjnej Alpine oraz na https://alpinecars.com/en/

W nowym salonie można kupić szwajcarskie zegarki Tissot, międzynarodowego partnera Alpine: zegarek Tissot V8 Alpine oraz limitowany Tissot PRS 516 Alpine.

Z myślą o kierowcach pragnących wykorzystać możliwości zegarka i samochodu w maksymalnym stopniu marka Tissot we współpracy z Alpine zaprojektowała dwa zegarki będące elementem wyposażenia samochodu. Tissot Alpine On Board Automatic oraz Tissot Alpine On Board Quartz można łatwo odpiąć od paska i wpiąć do specjalnego aluminiowego uchwytu stanowiącego element deski rozdzielczej samochodu. Zegarki z serii On Board dostępne będą od kwietnia 2019 roku.

Dodatkowo w salonie Alpine w Katowicach można również obejrzeć i zakupić akcesoria, odzież, zabawki Alpine.

Zdjęcia: Alpine/Renault