MotoNews.pl

Hyundai prezentuje nowe modele – Sonata oraz Venue

28 kwietnia 2019

Hyundai-Sonata-2019

Hyundai Motor America (HMA) zaprezentował nowy model Hyundai Venue oraz nową generację modelu Hyundai Sonata na rynek amerykański. Oba modele oddają przyszłą filozofię projektowania marki Hyundai nazwaną Sensuous Sportiness.

Hyundai Venue to nowy SUV w gamie Hyundai

Nowy Hyundai Venue dołączy do coraz liczniejszej gamy SUV-ów Hyundai oferowanych w Stanach Zjednoczonych. Hyundai Venue będzie najtańszym SUV-em w gamie Hyundai. Obecnie w USA sprzedawane są już SUV-y Hyundai Kona i Kona Electric, Tucson, Santa Fe, Palisade oraz Nexo. Pomimo swoich niewielkich rozmiarów nowy model Hyundai Venue został wyposażony w szereg zaawansowanych systemów bezpieczeństwa, komfortu i łączności znanych z modeli klasy premium. Hyundai Venue jest funkcjonalny, nowoczesny i kompaktowy. Samochód ten doskonale wpisuje się w aktywny styl życia miejskiego przedsiębiorcy i sprawdza się zarówno podczas tygodnia pracy, jak i weekend, a także podczas wypadów poza miasto.

Hyundai Venue cechuje się niewielkim, ale charakterystycznym nadwoziem. Język projektowania Sensuous Sportiness oddaje kaskadowy grill auta oraz podwójne reflektory, składające się ze świateł LED do jazdy dziennej, zamontowane nad reflektorami głównymi. Podobny układ świateł można znaleźć w innych SUV-ach Hyundai, takich jak Kona, Santa Fe i Nexo. Hyundai Venue jest pierwszym samochodem marki Hyundai, w którym po raz pierwszy zastosowano skrzynię biegów Intelligent Variable Transmission (IVT), umożliwiającą odpowiednie dopasowanie przełożenia do warunków pracy silnika. Zapewnia to szereg korzyści, w tym płynne zmiany prędkości obrotowych silnika i poprawę oszczędność paliwa. Nowy Hyundai Venue będzie produkowany w fabryce mieszczącej się w koreańskim mieście Ulsan.

„Gamę SUV-ów Hyundai można porównać do figur szachowych. Nowy Hyundai Palisade to król, ale brakowało mniej ważnej figury. I tu właśnie wkroczył Hyundai Venue. Jest niewielki, lecz jego wyjątkowy i odważny design wyróżnia go spośród innych samochodów.” – powiedział SangYup Lee, Wiceprezes ds. Projektowania Hyundai Motor Group.

„Nowy Hyundai Venue jest nieduży, ale cechuje go funkcjonalność i osobowość. Jego śmiały i wyjątkowy charakter wyróżnia go spośród innych SUV-ów na rynku. Hyundai Venue to doskonały wybór dla Klientów, którzy poszukują praktycznego auta o wyjątkowym designie, wyposażonego w zaawansowane systemy bezpieczeństwa, komfortu i łączności” – powiedział Mike O’Brien, Wiceprezes ds. Produktu oraz Korporacyjnego i Cyfrowego Planowania Hyundai Motor America.

Nowy Hyundai Sonata to czterodrzwiowe coupe o wyrafinowanym wyglądzie

Podczas New York International Auto Show 2019, Hyundai zaprezentował również nowy model Hyundai Sonata na rynek amerykański. To już ósma generacja tego wspaniałego, dostojnego modelu Hyundai. Nowa generacja Sonaty nie przypomina żadnej ze swoich poprzedniczek i oddaje nowy język designu Sensuous Sportiness. W nowym Hyundaiu Sonacie zadebiutuje zupełnie nowy silnik benzynowy 2.5 GDI z rodziny jednostek Smartstream o mocy 194 KM. Oferowana będzie także turbodoładowana jednostka benzynowa 1.6 T-GDI o mocy 182 KM. Oba silniki łączone są z 8-stopniową przekładnią automatyczną. Produkcja nowego modelu Hyundai Sonata rozpocznie się we wrześniu 2019 roku w Hyundai Motor Manufacturing Alabama.

„Hyundai Sonata, jako jeden z najdłużej produkowanych i odnoszących największe sukcesy modeli na globalnym rynku, ma szczególne znaczenie dla naszej firmy. Zbudowana na nowej platformie Sonata została wyposażona w zaawansowaną technologię oraz szereg najnowocześniejszych systemów z zakresu bezpieczeństwa i wspomagania kierowcy. Jesteśmy przekonani, że nasi Klienci będą mile zaskoczeni nowoczesnością i pięknem ósmej generacji tego modelu.” – powiedział Albert Biermann, Prezes i Szef Działu Badań i Rozwoju Hyundai Motor Group.

„Hyundai Sonata jest znakiem rozpoznawczym firmy Hyundai, to swoiste dziedzictwo naszej marki. Jako jeden z pierwszych i najbardziej udanych modeli Hyundaia, jest samochodem wyjątkowym pod każdym względem. Najnowsza generacja Hyundaia Sonaty oddaję wizję designu przyszłych samochodów Hyundai.” – powiedział Mike O’Brien, Wiceprezes ds. Produktu oraz Korporacyjnego i Cyfrowego Planowania Hyundai Motor America.

Zdjęcia: Hyundai