MotoNews.pl

Lexus wprowadza limitowaną wersję modelu LS

04 lipca 2019

Kategoria | Rynek Premium
Marka, model | ,
Lexus-LS500-Inspiration 3

Po flagowych coupé LS i SUV-ie LX przyszedł czas na flagową limuzynę. Lexus prezentuje właśnie na amerykańskim rynku model LS w limitowanej wersji Inspiration Series. Od teraz sedan wygląda jeszcze dostojniej.

Lexus LS – wyjątkowy na zewnątrz i w środku

Lexusa LS Inspiration Series przykrywa warstwa ciemnoczerwonego lakieru Deep Garnet, nigdy dotąd nie stosowanego w tym modelu. A z nadwoziem świetnie współgrają wieloramienne, 20-calowe felgi w barwach Black Vapor Chrome. LS w limitowanej edycji jest wyjątkowy również w środku. Siedzenia, konsolę centralną i boczki drzwi pokryto śnieżnobiałą skórą, która kontrastuje z czarnymi deską rozdzielczą, kierownicą i wykładziną. Dodatkowej elegancji wnętrzu dodają specjalne kryształy Kiriko wkomponowane w panele drzwi, w innych wersjach Lexusa LS wymagające sporej dopłaty, a tutaj dostępne w standardzie. Samochód wyróżnia się także niebieskim podświetleniem LED deski rozdzielczej oraz projektorami wyświetlającymi powitalne logo, zainstalowanymi we wszystkich drzwiach.

Lexus LS500 Inspiration 1

Pod maską Lexusa LS 500 Inspiration Series nie wprowadzono do żadnych zmian. Pracuje tam 3,5-litrowy silnik V6 z dwiema turbosprężarkami, którego moc wynosi 417 KM. W europejskiej specyfikacji Lexus LS z takim napędem przyspiesza od 0 do 100 km/h w 4,9 s.

Pierwszy sedan z linii Inspiration Series

LS Inspiration Series to pierwszy sedan i czwarte auto z tej serii na amerykańskim rynku. W takich wersjach powstały wcześniej dwukrotnie flagowe coupé LC – Structural Blue i Flare Yellow oraz największy SUV Lexus LX.

Na amerykański rynek trafi zaledwie 300 sztuk Lexusa LS Inspiration Series. Sprzedaż rozpocznie się tej jesieni, a cena modelu zostanie podana bliżej rynkowego debiutu.

Lexus LS500 Inspiration 2

Zdjęcia: Lexus