MotoNews.pl

smart fortwo edition greystyle

09 lutego 2010

Marka, model | ,
smart fortwo edition greystyle

Smart wypuścił na rynek kolejną edycję specjalną modelu fortwo o nazwie “edition greystyle”. Zgodnie z nazwą pojazd wyróżnia się kolorem lakieru nadwozia w odcieniu ciemnej, matowej szarości, z którą kontrastują żółte obudowy lusterek bocznych ozdobione dodatkowo plakietką z nazwą edycji specjalnej. Sześcioramienne, 15-calowe felgi z lekkich stopów dodają smartowi sportowego wyglądu i mają ten sam kolor, co nadwozie.

Smart fortwo edition greystyle jest dostępny w wariancie coupé oraz jako kabriolet.

Oferta silnikowa obejmuje jednostkę benzynową o mocy 71 KM i silnik wykorzystujący technologię napędu hybrydowego o mocy 84 KM. Pojazd wyposażono także w system start/stop, który wyłącza silnik, gdy prędkość samochodu zmniejszy się do 8 km/h, np.  gdy zbliży się on do czerwonych świateł na skrzyżowaniu. Silnik wznawia pracę w ułamku sekundy, gdy kierowca zwolni nacisk na pedał hamulca. System ten jest w pełni automatyczny.

Wnętrze wykończono tkaninami i skórą z żółtymi i chromowanymi akcentami. Fotele obciągnięto wysokiej jakości skórą nappa, stosowaną  w modelach premium marki Mercedes-Benz. Przeszycia wykonano nicią w żółtym kolorze. Skórą z żółtymi szwami pokryto także trójdzielną kierownicę sportową i gałkę dźwigni zmiany biegów.

Smart fortwo edition greystyle w Niemczech będzie kosztować 16 135 euro.

Zdjęcia: smart