MotoNews.pl

BMW M2 by FUTURA 2000

17 lutego 2020

Kategoria | Premiery  Rynek Premium
Marka, model | , ,
BMW-M2-by-FUTURA-2000

W ramach rozwoju BMW Individual BMW M GmbH prezentuje najnowszą kooperację: wieloetapowy projekt ze światowej sławy współczesnym artystą FUTURA 2000. Współpraca rozpocznie się na targach sztuki Frieze Los Angeles 2020, które są od wielu lat partnerem BMW. Znany ze swoich kolorów, koncentrycznych kształtów i kinetycznych kompozycji FUTURA 2000 nada trzem ekskluzywnym BMW M2 Competition unikatowy wygląd i zaprojektuje limitowaną edycję BMW M2 Competition, która będzie dostępna od czerwca 2020 roku. Jedno z ręcznie malowanych BMW M2 by FUTURA 2000 będzie miało swoją światową premierę w dniach 13-16 lutego podczas drugiej edycji Frieze Los Angeles w Paramount Pictures Studios w Hollywood.

„BMW M2 Competition jest dynamiczne, ekstrawertyczne i w przyjemny sposób prowokujące. To dla mnie wielki zaszczyt nadać temu samochodowi nieco więcej ekstrawagancji,” mówi FUTURA 2000. Markus Flasch, prezes BMW M GmbH, dodaje: „Jesteśmy bardzo dumni z pozyskania do współpracy światowej sławy artysty takiego jak FUTURA 2000. Jestem pod wielkim wrażeniem tego, rezultatów pracy FUTURA 2000 nad trzema unikatowymi M2 Competition, i już czekam na bazującą na tym limitowaną edycję, która będzie dostępna dla naszych klientów. Futura ze swoim unikalnym, konstruktywnie buntowniczym stylem doskonale pasuje do młodego »dzikusa«, jakim jest BMW M2 Competition”.

Unikalne BMW M2 by FUTURA 2000 zostały przerobione przez artystę zarówno na zewnątrz, jak i wewnątrz. Limitowane egzemplarze seryjne są również opatrzone jego odręczną sygnaturą. Listwy ozdobne na desce rozdzielczej i konsoli środkowej mają specjalną i indywidualną dla każdego pojazdu stylistykę FUTURA 2000. Dwukolorowe fotele sportowe M ze skórą Dakota w kolorze czarnym i kości słoniowej mają kontrastujące stebnowanie w kolorze polarnego błękitu. Ponadto w pakiecie wewnętrznym znajduje się kierownica sportowa M obszyta Alcantarą z szarym oznaczeniem na godzinie 12:00 oraz specjalne listwy progowe z numerem seryjnym limitowanej edycji i podpisem Futury. Na zewnątrz BMW M2 Edition zaprojektowane przez FUTURA 2000* można rozpoznać po lakierowanych powierzchniach pasa przedniego i tylnego oraz progów. Oprócz tego samochód wyposażony jest w 19-calowe obręcze kół ze stopów lekkich w matowym kolorze Jet Black.

Obok Frieze New York, Frieze London i Frieze Masters w roku 2019 do międzynarodowego kalendarza targów sztuki doszło Frieze Los Angeles, czyniąc miasto ważnym międzynarodowym centrum sztuki. Na corocznych targach sztuki współczesnej prezentuje się około 70 galerii z Los Angeles i z całego świata. Oprócz dyskusji panelowych program towarzyszący obejmuje również formaty muzyczne i zlecone projekty, które artyści tworzą w ścisłej współpracy z wybranymi kuratorami. Targi sztuki odbędą się pod kierownictwem Victorii Siddall, dyrektorki Frieze Fairs oraz Bettiny Korek, dyrektorki Frieze Los Angeles.

Z okazji wieloletniego partnerstwa, BMW i Frieze zaprezentowali swój wspólny format Frieze Music, którego kuratorami są autor i kurator Kevin McGarry oraz Hans Ulrich Obrist, dyrektor artystyczny Serpentine Galleries London, we współpracy z NeueHouse. Koncert z udziałem Mosesa Sumneya, Caroline Polachek, Zseli i DJ-a Uwuqi miał miejsce w piątek 14 lutego w NeueHouse Hollywood.

Wraz z Soho House BMW i zaprosiło w środę 12 lutego na Art Talk. Dyskusję „Sights and Sounds” z udziałem FUTURY 2000 i rapera Lupe Fiasco poprowadził Arty Nelson. Jak zawsze wspólny format połączy tematy sztuki, innowacyjności i stylistyki. W ramach stałej współpracy Soho House i BMW i zainicjują międzynarodowy program imprez w różnych lokalizacjach Soho House na całym świecie.

FUTURA 2000 urodzony jako Leonard Hilton McGurr zyskał status pioniera, kiedy w latach 80. graffiti zderzyło się z formalnym ekosystemem galerii sztuki. Szybko stał się znany ze swoich radykalnych działań na ulicy i wprowadził abstrakcję do dyscypliny bazującej w całości na literach. Stał się częścią większego ruchu artystycznego, który obejmował takich artystów jak Jean‑Michel Basquiat, Keith Haring, Dondi White i Rammellzee. Oprócz kilkudziesięcioletniej kariery artysty sztuki współczesnej ma na koncie sukcesy jako grafik reklamowy; współpracował też z wieloma znanymi markami.

Trzy unikaty zaprojektowane przez FUTURĘ 2000 i limitowana edycja BMW M2 designed by Futura 2000* są mocnym akcentem BMW M GmbH zarówno na scenie artystycznej, jak i w zakresie wyczynowych samochodów sportowych. BMW M2 Competition jest dla BMW M GmbH absolutnym sukcesem. Wyczynowy sportowiec klasy kompaktowej premium napędzany podwójnie doładowanym sześciocylindrowym silnikiem rzędowym z technologią M TwinPower Turbo o mocy 302 kW (410 KM) był w roku 2019 po raz kolejny najlepiej sprzedającym się samochodem BMW M i najpopularniejszym modelem w swoim segmencie. W plebiscycie czytelników czasopisma „sport auto” na „najbardziej sportowy samochód roku 2019” BMW M2 Competition znalazło się na pierwszym miejscu w kategorii „Coupé do 75.000 euro”, zdobywając 32,1% głosów i nagrodę „sport auto” 2019 r. z wyraźną przewagą nad konkurencją.

* Niektóre części są malowane ręcznie, ostateczny wygląd i układ mogą różnić się od zdjęć.

Zdjęcia: BMW