MotoNews.pl

Kia Soul EV i Kia Telluride wygrywają w konkursie World Car of the Year 2020

09 kwietnia 2020

Marka, model | , ,
Kia-Telluride-WCOTY

Dwa modele marki Kia triumfują w konkursie „Światowy Samochód Roku 2020”. Nowy SUV Telluride zdobywa tytuł „World Car of the Year”, a elektryczny crossover Kia Soul EV (w Europie znany jako e-Soul) zwycięża w kategorii „World Urban Car”.

  • Kia Telluride Światowym Samochodem Roku 2020
  • Elektryczny crossover Kia Soul EV wygrywa w kategorii „World Urban Car”

W Kia Telluride jurorzy docenili przede wszystkim znakomity design i wysoką funkcjonalność. Tytuł „World Car of the Year” jest jej kolejnym wyróżnieniem. Od debitu w 2019 roku nowy SUV marki Kia zdobył już ponad 70 nagród. Wśród nich są „North American Utility Vehicle of the Year” i „SUV of the Year” magazynu MotorTrend.

Kia Soul EV została uznana przez jury za idealny samochód do miasta. Elektryczny crossover łączy bezemisyjny napęd i imponująco duży zasięg z kompaktowym nadwoziem, odważnym designem i znakomitą funkcjonalnością.

„Aż dwie nagrody w konkursie World Car of the Year 2020 to ogromne wyróżnienie dla wszystkich pracowników Kia Motors” – powiedział Thomas Schemera, Wiceprezes wykonawczy i Dyrektor Działu Produktów w Kia Motors Corporation. „To jeden z najbardziej prestiżowych konkursów w przemyśle motoryzacyjnym na świecie. Tytuły dla Kia Telluride i Kia Soul EV świadczą o tym, że to naprawdę znakomite samochody. Wyróżnienia te potwierdzają również talent i wysiłki stylistów i inżynierów, którzy opracowują ładne i funkcjonalne samochody. Takie, których pożądają kierowcy”.

Kia Soul EV WCOTY

KIA Soul EV

Wyboru Światowego Samochodu Roku i zwycięzców w poszczególnych kategoriach dokonuje niezależne międzynarodowe jury, w skład którego wchodzi 86 dziennikarzy motoryzacyjnych z 24 krajów na świecie. Polskę reprezentuje redaktor Maciej Pertyński.

Kia Telluride, dostępna na rynkach Ameryki Północnej i w wielu innych krajach, łączy wyrazisty design z przestronną i funkcjonalną kabiną, wykonaną z materiałów wysokiej jakości. Nowy SUV marki Kia może pomieścić do ośmiu pasażerów. Telluride, wyposażony w napęd na cztery koła i wiele systemów wspomagających kierowcę, jest idealnym autem do rodzinnych wypraw nie tylko utwardzonymi drogami.

Kompaktowa Kia Soul EV jest napędzana mocnym silnikiem elektrycznym i oferowana z dwoma akumulatorami do wyboru – o pojemności 64 lub 39,2 kWh. Soul EV potrafi przejechać do 452 kilometrów na jednym ładowaniu akumulatora o większej pojemności (cykl mieszany wg WLTP). Soul EV oferuje większy zasięg niż wiele znacznie droższych samochodów elektrycznych, co czyni go idealnym autem zarówno do miasta, jak i na trasę. Zastosowano w nim wiele zaawansowanych technologii, wpływających na zwiększenie zasięgu, m.in. odzysk energii podczas hamowania, które pozwalają na zwiększenie dystansu przejeżdżanego na jednym ładowaniu akumulatora. Elektryczna Kia Soul dostępna jest w Polsce od kilku tygodni.

Zdjęcia: KIA