MotoNews.pl

Kamper Ducato – idealny towarzysz na lato i wakacje

20 lipca 2020

Kategoria | Premiery
Marka, model | ,
Fiat-Ducato-Kamper-2020

Lato 2020 będzie sezonem odzyskiwanej powoli i ostrożnie wolności oraz długo wyczekiwanego powrotu na otwartą przestrzeń, lecz ze świadomością komfortu i spokoju odnajdywanych we własnym gronie i otoczeniu.

Fiat Ducato Kamper 2020

Jak można połączyć te aspekty z wędrówką i pragnieniem nowych przygód, być może z zapierającym dech w piersiach widokiem przed sobą? Rozwiązaniem są wakacje na pokładzie Fiata Ducato, gdzie każde doświadczenie jest gwarancją bezpieczeństwa i komfortu. Kamper na bazie modelu Ducato to gwarancja udanego urlopu, najlepszy sposób na restart po wielu miesiącach spędzonych w domu. Samochód kempingowy to chronione, „samowystarczalne” miejsce, łatwe w utrzymaniu czystości i dezynfekcji, dzięki czemu można bezpiecznie podróżować z rodziną lub przyjaciółmi.

Fiat Ducato Kamper 2020 1

Nowa kampania „Starred Holidays”

Te proste założenia to hasła przewodnie nowej komunikacji Fiata Professional, na którą składa się bardzo sugestywna kampania w prasie z bezpośrednimi, przyciągającymi wzrok zdjęciami, podkreślającymi całą niesamowitą wartość dodaną wakacji w samochodzie kempingowym: posiłki pod rozgwieżdżonym niebem jak w najlepszej restauracji, korzystanie z własnego otwartego baru, który nigdy się nie zamyka, biwakowanie nad brzegiem morza, zanurzenie się w przyrodzie, prawdziwa ucieczka od codzienności.

Słowo od czołowych ekspertów

Fiat Professional to jedyna marka z dedykowanym zespołem, który może poszczycić się dogłębną znajomością sektora samochodów rekreacyjnych. Marka jest również wysoce wyspecjalizowana pod względem produktów i usług dla właścicieli kamperów, co zapewnia jej Klientom maksymalną elastyczność i swobodę.
Ponadto, Fiat Ducato MY2020 to ewolucja techniczna, która kontynuuje pasmo sukcesów modelu produkowanego nieprzerwanie od 1981 r. w zakładzie Sevel w Val di Sangro. Model ma niepodważalną pozycję lidera w branży. W ostatnich 10 latach ponad 500 000 rodzin w Europie wybrało Ducato, jako bazę do zabudowy dla swojego samochodu kempingowego.

Fiat Ducato Kamper 2020 2

Swoboda podróży i komfort na pokładzie

Wśród największych innowacji modelu, która z pewnością zachwyci Klientów pojazdów rekreacyjnych, jest nowa, dziewięciobiegowa, automatyczna skrzynia biegów zapewniająca przyjemną i swobodną jazdę, bez uszczerbku dla osiągów, przy jednoczesnej optymalizacji poziomu zużycia paliwa w każdej sytuacji. Gama silników oferuje 2,3-litrową jednostkę Euro 6d-TEMP Diesel, montowaną w samochodach ciężarowych, solidną i trwałą, a równocześnie gwarantującą osiągi i komfort samochodu osobowego, z czterema poziomami mocy: 120, 140, 160 i 180 KM. Wszystkie silniki wyposażone są w technologię Multijet 2, która poprawia wydajność i zużycie paliwa, ale także każda jednostka ma wyjątkowe cechy konstrukcyjne, jak budowa turbosprężarki, tłoków i dynamika płynów. Ponadto, dostępne są najbardziej zaawansowane systemy wspomagania jazdy (ADAS) zapewniające bezpieczną i wygodną podróż, a także specjalne zawieszenia dla kamperów oraz długa lista elementów wyposażenia dodatkowego, gwarantujących najwyższy komfort.

„Lider wolności”

Styl Ducato MY2020 wywodzi się z nowoczesnego designu, który w połączeniu z koncepcją prawdziwego lekkiego samochodu dostawczego, daje silne poczucie dynamiki, bezpieczeństwa, jakości i solidności.

Fiat Ducato Kamper 2020 3

Dlatego też nowy samochód Fiata Professional udoskonala koncepcję „design plus funkcjonalność”. Wnętrza kamperów na bazie Ducato, to mini-arcydzieła inżynierii i kreatywności. Kamper Ducato może być wyposażony w specjalny obrotowy fotel kierowcy i pasażera z przodu – idealne rozwiązanie na komfortową podróż. Po wyłączeniu silnika, Ducato staje się wygodnym „salonem”, wystarczy tylko obrócić fotel w stronę strefy dziennej we wnętrzu samochodu. To tylko jedno z niezwykłych rozwiązań opracowanych przez Fiata Professional i firmy zajmujące się zabudową, które sprawiają, że kamper na bazie Ducato to prawdziwy „lider wolności”. O jego pozycji świadczy cały szereg międzynarodowych nagród, w tym prestiżowy tytuł „Najlepsza baza do zabudowy”, który Ducato zdobył w 2020 roku, trzynasty rok z rzędu. To prestiżowe wyróżnienie zostało przyznane przez Czytelników „Promobil”, niemieckiego magazynu branżowego, który od ponad 25 lat stanowi rodzaj barometru mierzącego trendy w turystyce rekreacyjnej i potwierdza lojalność Klientów w stosunku do modelu Ducato, jako idealnej bazy do celów rekreacyjnych.

Przygody bez żadnych problemów: usługi Fiat Professional

„Lider wolności” to koncepcja o jasno sprecyzowanym znaczeniu. „Wolność” to obietnica dla Klienta, której Fiat Professional dotrzymuje, zapewniając mu bliskość oraz rozwiązania wszelkich problemów, które mogą pojawić się podczas urlopu.

Fiat Ducato Kamper 2020 4

Fiat Professional nie tylko zapewnia najlepszą bazę pod kampery, ale dba także o to, by wszyscy właściciele samochodów kempingowych mogli podróżować z pełnym spokojem. Dzięki swojemu wieloletniemu doświadczeniu, Fiat Professional oferuje niepowtarzalną gamę usług przeznaczonych dla wszystkich, którzy podróżują samochodami kempingowymi marki, by ułatwić im zorganizowanie każdej podróży, wymianę doświadczeń i korzystanie z pomocy. Od lat Fiat Professional zapewnia specjalną, wielojęzyczną obsługę Klienta. Dostępna jest również strona internetowa, strona na Facebooku Fiat Ducato Motorhome oraz bogaty w treści profil na Instagramie. W przypadku przeglądów czy napraw kamperów Fiat Professional można liczyć na sieć 6500 punktów serwisowych marki, które dostępne są w całej Europie. Spośród nich ponad 1800 to punkty Fiat Motorhome Assistance specjalizujące się w obsłudze samochodów kempingowych. Wielojęzyczny serwis Roadside Assistance – dostępny 24 godziny na dobę, 7 dni w tygodniu – jest bezpłatny przez pierwsze dwa lata po zarejestrowaniu samochodu i w razie potrzeby zapewnia szybką pomoc, np. w razie wypadku, przebicia opony, pustego baku paliwa lub awarii.

We współpracy z Mopar, Fiat Professional opracował pakiet Maximum Care Camper, który wydłuża gwarancję po jej wygaśnięciu, zapewniając prawdziwy spokój podróżowania..

Zdjęcia: Fiat