MotoNews.pl

Fiat Panda 2017: indywidualność i komunikacja

23 września 2016

Kategoria | Premiery
Marka, model | ,
160915 fiat panda 002

Odnowiony Fiat Panda 2017 jest już w sprzedaży w Polsce. Model zachowuje wszystkie cechy, które przyczyniły się do jego sukcesu i które leżą u podstaw funkcjonalności samochodów rodziny Fiata: charakter, praktyczność i prostota.

Od momentu swojej premiery na rynku, Panda wyróżnia się niepowtarzalnym stylem i charakterystycznymi cechami, podkreślającymi różne przeznaczenie modelu: samochód miejski, 4×4 i Cross. Temperamenty te łączy funkcjonalność i prostota. Superkompaktowe wymiary nadwozia, maksymalne wykorzystanie przestrzeni wewnętrznej, możliwość konfiguracji dla różnych potrzeb transportowych, szeroki wybór silników i kombinacji kolorystycznych wnętrza i nadwozia, które spełniają wszystkie wymagania. Prostą ofertę uzupełnia nowy system multimedialny UconnectTM, specjalna aplikacja Panda UConnect i bogate wyposażenie w zakresie bezpieczeństwa czynnego.

Fiat Panda 2017: stylistyka

Stylistyka Pandy jest modna i uniwersalna, jak zawsze.  Wymiary nadal pozostają te same: 365 cm długości, 164 cm szerokości i 155 cm wysokości. Nowością są dwa nowe kolory nadwozia i dwa nowe wzory obręczy kół. Dwie współczesne kolorystyki nadwozia idealnie wyrażają nowoczesny styl Pandy. Czerwony, pastelowy lakier Amore podkreśla dynamiczny charakter samochodu miejskiego. Natomiast szary, metaliczny lakier Colosseo podkreśla nowoczesny, techniczny charakter gamy miejskich SUV-ów.

Fiat Panda 2017: wnętrze

Kierownica jest przyjemna w dotyku.  Zastosowano w niej nowoczesne, podwójne ramiona. Są dostępne w dwóch wersjach wykończenia, srebrnym lub tytanowym. Idealnie pasują do deski rozdzielczej i tapicerki foteli. W wersji Fresh i Easy debiutują srebrne elementy wykończenia ramion kierownicy i sterowanie radiem z kierownicy pokrytej skórą. W standardzie występuje w wersji Lounge.

Grafika deski rozdzielczej również została odnowiona, aby poprawi ogólną czytelność, dzięki bardziej nowoczesnemu wzornictwu.  Tapicerka foteli została  całkowicie odnowiona. Zastosowano nowe grafiki i kolory dla wszystkich poziomów wyposażenia. Nowe kombinacje kolorów i wzory tkanin ozdobione są kontrastowymi przeszyciami. Wersje Easy i Lounge wyróżniają się elementami geometrycznymi. Nadają one całości elegancki, a zarazem nowoczesny styl. We wnętrzu Pandy 4×4 wyróżnia się tkanina o ciekawym wzorze w środkowej części foteli. Podkreśla jednocześnie wyszukany charakter i solidność tego modelu.

Panda jest wreszcie jednym z najbardziej przyjaznych i funkcjonalnych samochodów w swojej kategorii. Pięciodrzwiowa Panda może wygodnie pomieścić pięć osób, dysponując ponadto należącym do największych w swej klasie bagażników o pojemności 225 litrów, powiększającym się do 870 litrów po złożeniu oparć tylnych siedzeń.

Ze względu na modułowość przestrzeni, liczne schowki i półki oraz mnogość konfiguracji przednich i tylnych siedzeń, Fiat Panda odznacza się licznymi możliwościami i ogromną swobodą jego użytkowania.

Fiat Panda 2017: silniki

Panda może poszczycić się szeroką gamą silników. Wszystkie spełniają normę Euro 6 i zostały zaprojektowane do różnych zadań. Na szczególną uwagę zasługują: silnik benzynowy 1.2 o mocy 69 KM, dwucylindrowy 0,9-litrowy silnik benzynowy TwinAir o dwóch różnych poziomach mocy – 85 i 90 KM i silnik turbo diesel 1.3 Multijet o mocy 95 KM.

Panda Uconnect

Panda 2017 ma kompletne wyposażenie. Standardowe wyposażenie podstawowej wersji Easy obejmuje radioodtwarzacz i klimatyzację manualną. Natomiast wersje Lounge, 4×4 i Cross oferują w standardzie nowy system multimedialny UconnectTM z obsługą smartfonów i dedykowaną aplikację „Panda UConnect” dla Androida i iOS. Radio Uconnect ma następujące funkcje: Bluetooth 2.1, przetwarzanie strumieniowe audio, gniazdo USB w schowku, system rozpoznawania głosu, port USB do ładowania (umieszczony na desce rozdzielczej), port AUX (w schowku), MP3, interfejs „Panda Uconnect” poprzez Bluetooth.

Dzięki tej innowacyjnej aplikacji można swobodnie korzystać z telefonu w samochodzie, traktując go prawie, jak jego wyposażenie, sterując bezpośrednio ekranem urządzenia, aby uzyskać dostęp do wszystkich funkcji multimedialnych: włączenie stacji radiowych, wybieranie list odtwarzania, regulacja głośności, zarządzanie połączeniami i SMS-ami, sprawdzanie wiadomości lub prognozy pogody w czasie rzeczywistym.

Dzięki aplikacji można uzyskać dostęp do serwisów do streamingu muzyki, jak Deezer czy TuneIn. Dodatkowo dostępne są serwisy, jak Find myCar, który pomaga zapamiętać, gdzie zaparkowano samochód, eco:Drive, który doradza kierowcom, co robić, by ich styl jazdy był bardziej przyjazny dla środowiska, Find Workshop, by znaleźć najbliższy warsztat Fiata oraz my:Car, dzięki ostrzeżeniom w czasie rzeczywistym, przypomnieniom o przeglądach okresowych oraz interaktywnej instrukcji użytkownika, kierowca może lepiej zarządzać utrzymaniem i konserwacjom swojego samochodu oraz bezpośrednio wezwać pomoc drogową lub skontaktować się z Działem Obsługi Klienta Fiat.

Wreszcie, wystarczy jedno kliknięcie na odpowiedni skrót, by wejść do ulubionej aplikacji Sat Nav na smartfonie, jak Google Maps czy Waze. Interfejs Panda Uconnect jest zaprojektowany tak, aby kierowca mógł używać smartfona w samochodzie, pozwalając ograniczyć ewentualne rozproszenie uwagi i umożliwiając kierowcy skupienie się na drodze podczas korzystania z licznych jego funkcji. Z większości funkcji można korzystać tylko, gdy smartfon jest połączony
z samochodem przez Bluetooth.

Zdjęcia: Fiat