MotoNews.pl

Dacia prezentuje Spring Extreme z silnikiem ELECTRIC 65

15 stycznia 2023

Dacia-Spring-Extreme-2023

W ramach Brukselskiego Salonu Samochodowego Dacia zaprezentowała zupełnie nowe wykończenie Extreme w modelu Spring, nadające modelowi nowy charakter zewnętrzny. Wykończenie to zostanie następnie wprowadzone we wszystkich czterech podstawowych modelach marki (Spring, Sandero, Duster i Jogger).

Nowa Dacia Spring Electric 65 z wykończeniem Extreme

Spring Extreme występuje w całkowicie nowym kolorze Slate Blue oraz z szeregiem ekskluzywnych elementów stylistycznych. Wersja Extreme zastąpi pakiet Expression, który do tej pory wybierało 8 na 10 prywatnych właścicieli Springa.

Zupełnie nowy dedykowany silnik dla Spring Electric 65

Wraz z premierą nowego wykończenia Spring Extreme, Dacia przedstawia również zupełnie nowy silnik ELECTRIC 65 (65 KM / 48kW). Dostępny wyłącznie w modelu Spring Extreme, nowy silnik jest sprzężony z nową, unikalną skrzynią biegów (która zwielokrotnia moment obrotowy przekazywany na koła), zapewniając jednocześnie większe przyspieszenie i odzyskanie mocy w szerokim zakresie.

Dzięki całkowicie nowemu silnikowi ELECTRIC 65 Spring Extreme ma zasięg 220 km w cyklu WLTP Mixed i 305 km w cyklu WLTP City. Silnik ELECTRIC 45 (45 KM / 33 kW) będzie nadal występował w wersji Essential.

Dacia Spring Extreme 2023 1

Prawdziwa historia sukcesu

Z jego ogólną premierą publiczną przypadającą na wiosnę 2021 roku, Spring uczynił mobilność elektryczną szeroko dostępną. Prosty, zabawny, wydajny: Spring jest idealnym towarzyszem codziennych podróży. Od momentu premiery złożono ponad 100 000 zamówień.

Jest to tym bardziej godne uwagi, że trzy czwarte wszystkich sprzedaży zostało dokonane za pośrednictwem klientów indywidualnych.

Spring zdobył klientów dzięki idealnemu doborowi funkcji i cenie. Dane zebrane dzięki połączonym usługom pojazdu dały cenny wgląd w to, jak naprawdę spełnia on potrzeby klientów:

  • średnio, codzienne dojazdy trwają 31 km przy prędkości 26 km/h
  • w 75% przypadków pojazdy są ładowane w domu przez średni czas 3,5 godziny

Co więcej, Spring jest doskonale dopasowany do specyfikacji carsharingu, jak również do oczekiwań profesjonalnych klientów. W wielu krajach od jesieni 2022 roku Spring jest nawet dostępny jako LCV – Spring Cargo – dla profesjonalistów, handlowców, dostawców i tym podobnych, aby mieć nieograniczony dostęp do serca ośrodków miejskich. Niezależnie od tego, czy chodzi o dostawę na ostatnią milę, czy o zwykły transport nieporęcznych przedmiotów, Spring Cargo łączy w sobie oszczędność energii i finansów, komfort jazdy i bezemisyjną mobilność.

Dacia Spring Extreme 2023 2

Xavier Martinet, SVP Marketing, Sales & Operations powiedział:

“W ciągu niespełna 2 lat klienci uczynili Springa jednym z liderów rynku pojazdów elektrycznych z ponad 100 000 zamówień odnotowanych od momentu premiery. Oczekuje się, że w 2022 roku Spring znajdzie się na europejskim podium najlepiej sprzedających się pojazdów elektrycznych dla klientów indywidualnych. Jest to 1. pojazd elektryczny sprzedawany na francuskim rynku detalicznym.”

“Często początkowo kupowany jako drugi samochód gospodarstwa domowego, Spring jest głównym środkiem transportu w ciągu tygodnia dla 90% gospodarstw domowych posiadających wiele pojazdów. Odważny i wizjonerski, Spring jest doskonale dopasowany do potrzeb mobilności swoich klientów.”

Zamówienia we Francji od 17 stycznia

Spring Extreme z silnikiem ELECTRIC 65 można zamówić we Francji w cenie 22 300 euro. Zamówienia we Francji będą możliwe już we wtorek 17 stycznia (w Polsce należy spodziewać się ogłoszenia cennika w marcu 2023), a dostawy rozpoczną się jeszcze przed latem.

Zdjęcia: Dacia