MotoNews.pl

Światowa premiera Mercedesa: Concept Shooting Break

21 kwietnia 2010

Kategoria | Auta koncepcyjne
Marka, model |
Concept Shooting Break 16

W październiku 2004 roku Mercedes-Benz stworzył nowy segment rynkowy prezentując czterodrzwiowe coupe CLS. We wrześniu 2008 marka przedstawiła świeżą i ekscytującą interpretację tegoż coupe – koncept Fascination. Teraz swoją premierę podczas wystawy Auto China 2010 ma koncepcyjny pojazd Concept Shooting Break – to kolejne podejście projektantów Mercedesa to tego, jak w przyszłości może wyglądać koncepcja coupe.

Szeroki i płaski, z długą maską silnika i dachem zachodzącym na tył : Concept Shooting Break posiada te same zadziwiające proporcje, które są charakterystyczne dla innej ikony designu: CLS. Wygląd przodu jest zupełnie nowy, jednak projektanci korzystali z elementów przypominających sportowy supersamochód SLS AMG: kratka chłodnicy z dużą gwiazdą i bionicznymi listwami nie jest zintegrowana z maską silnika, lecz zaprojektowano ją osobno. Z obu stron otaczają ją reflektory wykonane w technologii LED. Profil boczny nabrał dynamiki dzięki wysoko poprowadzonej linii okien i mocnym nadkolom w tyle. Boczną linię podobną do samochodów typu coupe podkreśla jeszcze tylna, zwężająca się część szyb.

We wnętrzu przeważa naturalne drewno i skóra. Elementem zwracającym uwagę jest duża konsola środkowa oraz panoramiczny, szklany dach. Przedział bagażowy ma drewnianą podłogę wykonaną z ciemnego dębu, z którym kontrastują aluminiowe pasy ochronne.

Pod maską znajduje się zapowiedź nowej generacji jednostek V Mercedesa: silnik V6 o pojemności 3,5 litra z wtryskiem bezpośrednim o mocy 306 KM i maksymalnym momencie obrotowym 370 Nm spełniający kryteria wyznaczone przez Mercedesa dla pojazdów oznaczonych plakietką BlueEFFICIENCY.

Zdjęcia: Mercedes-Benz