MotoNews.pl

Mercedes-Benz SLK R171 Performance RS by Piecha Design

21 kwietnia 2010

Kategoria | Tuning
Mercedes SLKPerformanceRS10

Niemiecka firma tuningowa Piecha Design przygotowała sportowy pakiet RS dla aktualnej wersji Mercedesa Benz SLK R171. Nowy pakiet aerodynamiczny jest równie sportowy, co elegancki i idealnie wpisuje się w stylistykę Mercedesa.

Z przodu specjaliści z Piecha Design zaprojektowali nowy zderzak ze zintegrowanymi światłami dziennymi w technologii LED, szeroki spojler i zintegrowane światła przeciwmgielne.

Kratka chłodnicy zachowała tradycyjną gwiazdę Mercedesa, lecz wyposażono ją także w lamele z polerowanej stali nierdzewnej umieszczone na znacznie szerszych prętach zachodzących daleko na boki. Zaokrąglone fartuchy boczne z dużymi wlotami powietrza nadają profilowi auta bardziej klinowaty kształt. Oryginalne, sportowe lusterka boczne w kształcie łzy zamontowano na dwóch ramionach z zawiasami. Można je ustawiać i podgrzewać elektrycznie i składać ręcznie.

W tyle samochodu Piecha Design zaprojektował zupełnie nowy fartuch. Znajduje się na nim szeroki wlot powietrza zasłonięty siatką, dyfuzor i dodatkowe skrzydła podpodłogowe. Opcjonalnie dostarczany jest ze specjalnymi wycięciami na seryjne końcówki rur wydechowych lub podwójne końcówki rur.

Pojazd wyposażono także w kombinację 19-calowych obręczy dp2 Phantom z oponami 225/35 ZR 19 z przodu i 255/30 ZR 19 z tyłu. Dostępne są także felgi 20-calowe z oponami 225/35 ZR 19 z przodu i 265/25 ZR20 z tyłu. Zaprojektowano także specjalną wersję felg 20-calowych z szeroką na 100 mm obręczą zewnętrzną.

Zdjęcia: Piecha Design