MotoNews.pl

Elektryczna limuzyna VW ID.7 premierowo w Volkswagen Home w Warszawie

01 czerwca 2023

Volkswagen-ID7

Volkswagen ID.7, flagowy model z rodziny elektrycznych samochodów zbudowanych na platformie MEB, do salonów trafi jeszcze w tym roku. Zanim się to stanie, będzie można obejrzeć ten samochód w butikowym salonie w Warszawie – Volkswagen Home. ID.7 to jeden z dziesięciu nowych elektrycznych modeli, które marka z Wolfsburga wprowadzi na rynek do 2026 roku.

Volkswagen ID.7 po raz pierwszy w Polsce

Po pokazie zmodernizowanego Volkswagena ID.3 przed jego premierą rynkową podczas targów Poznań Motor Show, przyszła pora na kolejny debiut w Polsce tegorocznej nowości w ofercie Volkswagena. Tym razem polscy klienci będą mogli zobaczyć z bliska flagowy model rodziny ID. – limuzynę ID.7. To kolejne z elektrycznych aut, które marka z Wolfsburga wprowadzi na rynek do 2026 roku. A

uto wyróżnia się gabarytami – mierzy niemal 5 m długości, co oczywiście przełoży się na komfort podróżowania. Swój wkład w wygodę będą mieć także elementy wyposażenia nowego modelu, takie jak inteligenta klimatyzacja, podgrzewane i wentylowane fotele z funkcją masażu oraz panoramiczne okno dachowe z regulowaną przezroczystością szyby.

Volkswagen ID7 4

„Jesteśmy dumni, że krótko po światowej prezentacji możemy zaprezentować nasz najnowszy samochód elektryczny polskim klientom. To dowód na to, że Polska jest ważnym rynkiem dla Volkswagena. ID.7 budzi olbrzymie emocje i wierzę, że pod wieloma względami będzie to prawdziwy game-changer w naszej ofercie” – powiedział Paweł Szuflak, dyrektor marki Volkswagen w Polsce.

Źródłem napędu nowego modelu rodziny ID. będzie silnik o mocy 286 KM. Do wyboru będą dwie pojemności akumulatorów: ID.7 Pro będzie dysponował 77 kWh, a ID.7 Pro S (który zostanie wprowadzony na rynek nieco później) będzie wyposażony w najnowszy akumulator Volkswagena o pojemności 86 kWh. Moc ładowania wersji 77 kW sięgnie 170 kW, a w przypadku odmiany 86 kWh – 200 kW.

Volkswagen ID7 8

Nowy system zarządzania termicznego wstępnie przygotuje akumulator do ładowania. Ten proces rozpoczyna się automatycznie w drodze do każdej stacji ładowania, gdy aktywne jest prowadzenie do celu. Według szacunków, pomiędzy ładowaniami w przypadku ID.7 Pro będzie można przejechać do około 615 kilometrów, a w przypadku ID. Pro S – 700 km (wg. WLTP). Bagażnik Volkswagena ID.7 ma pojemność 500 l.

W modelu ID.7 wprowadzono nową koncepcję obsługi. To m.in. reakcja na sygnały płynące od dotychczasowych użytkowników innych modeli rodziny ID. Do standardowego wyposażenia modelu ID.7 należą m.in. 15-calowy ekran systemu inforozrywki, wyświetlacz head-up z rozszerzoną rzeczywistością, nowa koncepcja obsługi klimatyzacji, z łatwo dostępnym panelem oraz przyciski, którym można samodzielnie przypisać ulubione funkcje, a także podświetlane, dotykowe slidery.

Volkswagen ID7 9

Samochód można będzie zobaczyć 3 czerwca w Volkswagen Home. Butikowy salon Volkswagena mieści się na warszawskiej Woli, przy ul. Karolkowej 30.

Źródło: Volkswagen