MotoNews.pl

LP 670-4 SuperVeloce China Special

23 kwietnia 2010

Kategoria | Premiery
murcielago china edition 2

Podobnie, jak inni producenci ekskluzywnych samochodów (Ferrari, Bentley) Lamborghini opracowało specjalną wersję modelu Murciélago LP 670-4 SuperVeloce przeznaczoną wyłącznie na rynek chiński.

Wersja o nieco za długiej nazwie Murciélago LP 670-4 SuperVeloce China Limited Edition zostanie wprowadzona do sprzedaży w Chinach w ilości nie przekraczającej dziesięciu sztuk, dlatego tylko „najbardziej wybredni entuzjaści sportowych samochodów” z odpowiednim refleksem i grubym portfelem staną się posiadaczami tego szybkiego auta.

Za niewątpliwie pokaźną sumę pieniędzy otrzymają oni samochód z pomarańczowym pasem biegnącym wzdłuż nadwozia, który symbolizuje erupcję wulkanu… Wewnątrz pojawi się z kolei specjalna plakietka z numerem seryjnym oraz imieniem i nazwiskiem właściciela samochodu. Cała reszta to standardowe i piekielnie szybkie LP 670-4 SV.

Silnik V12 o pojemności 6,5-litra produkuje okrągłe 670 KM i rozpędza samochód od 0 do 100 km/h w 3,2 sekundy. Prędkość maksymalna oscyluje w granicach 342 km/h, chyba że nabywca zdecyduje się „dorzucić” pakiet Aeropack Wing, który ogranicza prędkość do marnych 337 km/h.

Zdjęcia: Lamborghini , Informacja: Moto Target