MotoNews.pl

Honda Civic Type R z nadwoziem w stylu komiksowym

20 sierpnia 2023

Honda-Civic-TypeR-Comic-Barracuda

Japońscy producenci mają długą tradycję w produkcji przeważnie dość przystępnych cenowo, ale absolutnie zabawnych samochodów sportowych. Wiele modeli osiągnęło legendarny status na japońskim rynku. Skyline, Silvia i modele Z Nissana, a także serie MR2, Celica i oczywiście Supra Toyoty to tylko kilka przykładów. Oczywiście Honda również była zaangażowana w ten proces.

Honda Civic Type R piątej generacji

Oprócz modeli takich jak NSX, Integra i CRX, Civic Type R Hondy jest również wręcz legendarny. Podczas gdy niektóre z wymienionych modeli nie są już produkowane lub doczekały się nowoczesnych interpretacji dopiero w ciągu ostatnich kilku lat, ten ostatni Hot Hatch jest obecny na rynku niemal nieprzerwanie od pierwszej generacji w 1997 roku.

Honda Civic TypeR Comic Barracuda 4

Prezentowany tutaj przykład pochodzi z piątej generacji modelu, która została zastąpiona w zeszłym roku. W ramach indywidualizacji postawiono na zestaw wysokiej jakości felg Barracuda Racing Wheels, a obie osie azjatyckiego sportowca zostały wyposażone w felgi aluminiowe Tzunamee EVO o wymiarach 8,5×19 cali. Jeśli chodzi o kolorystykę, wybór padł na wykończenie Dark Gunmetal. Podczas gdy takim konwersjom zwykle towarzyszy jednoczesne obniżenie zawieszenia, w tym przypadku zachowano fabryczne podwozie.

Honda Civic TypeR Comic Barracuda 5

Tak zmodyfikowana Honda Type R przyciąga wzrok nie tylko ze względu na nowe koła. Do tego dochodzi ręcznie wykonana stylizacja nadwozia w komiksowym stylu graffiti. Zostało to zrealizowane przez Maui Cardesign. Zespół ten jest dobrze znany ze swojej wyjątkowej pracy jako część profesjonalistów zajmujących się tuningiem w VOX.

Specjalna sesja zdjęciowa oraz film została wykonana w Dortmundzie dzięki współpracy z właścicielem pojazdu, Christophem F. Film przedstawiający pojazd można znaleźć również na kanale YouTube “Barracuda Racing Wheels”.

Honda Civic TypeR Comic Barracuda 6

Felgi ze stopów lekkich z szerokiej gamy felg Barracuda są dostępne w salonach samochodowych lub u dobrze zaopatrzonych dealerów opon i specjalistów.

Źródło: JMS Fahrzeugteile GmbH