MotoNews.pl

Maserati MCXtrema – nowa wyścigowa bestia z Trójzębem

21 sierpnia 2023

Maserati-MCXtrema-2023

Wyjątkowe, ekskluzywne wydarzenie The Quail każdego lata przyciąga na półwysep Monterey koneserów i entuzjastów z całego świata, aby wspólnie celebrować wybitne motoryzacyjne wzornictwo oraz inżynierię. W piątek 18 sierpnia impreza gościła premierę nowego dzieła Maserati – MCXtrema. To prawdziwa „bestia”: zaprojektowana na tor wyścigowy i pozbawiona homologacji do jazdy po otwartych drogach, gotowa uwolnić moc 730 KM zamkniętą w karoserii równie harmonijnej w swoich liniach, co destrukcyjnej, jeśli chodzi o zuchwałość form.

Maserati MCXtrema 2023

Nowe stworzenie spod znaku Trójzębu porzuca wszelkie myślowe schematy. Supersportowy samochód powstał w limitowanej edycji zaledwie 62 egzemplarzy, przeznaczonych dla wybranej klienteli, niezwykle wymagającej zarówno pod względem osiągów, wyrafinowania stylistyki i luksusu – wszystkich cech produktu „made in Italy”, jak również pod względem ekstremalnych wrażeń z jazdy.

Maserati MCXtrema 2023 7

Przedstawione jako najmocniejszy samochód torowy marki z Modeny, Maserati MCXtrema w każdym aspekcie jest maszyną odważną i wyjątkową. Skierowaną do purystycznych kolekcjonerów oraz lojalnych klientów marki, którzy chcą wzbogacić swój garaż o nową „zabawkę”, zdolną połykać kilometry najbardziej ekscytujących torów świata podczas prywatnych testów.

Maserati MCXtrema 2023 8

Najnowsza kreacja włoskiej marki luksusowych aut stanowi owoc kreatywnego i inżynieryjnego partnerstwa pomiędzy Centro Stile oraz zespołem inżynierów Maserati; odzwierciedla pragnienie stworzenia samochodu wyścigowego, który byłby w stanie przekazać dziedzictwo wspaniałego Maserati MC12 w świecie rywalizacji, inspirując przyszłe wyścigowe produkty Trójzębu.

Maserati MCXtrema 2023 9

Davide Grasso, dyrektor generalny Maserati, powiedział:

„Maserati MCXtrema zostało stworzone z myślą o zaoferowaniu niezwykle ekskluzywnego samochodu, który może ustanowić nowy paradygmat dla naszych torowych aut. To projekt skierowany do wyselekcjonowanych klientów, którzy zwracają szczególną uwagę na charakterystyczne szczegóły, począwszy od najbardziej wyrafinowanego i innowacyjnego designu aż po wyjątkowe osiągi. MCXtrema ucieleśnia sportowego ducha typowego dla DNA Maserati i stanowi deklarację nowej ścieżki naszej marki, podporządkowanej najwyższej jakości produkcji. To droga, która dzięki bezkompromisowym osiągom pozwala wyróżnić się w świecie budowy luksusowych silników”.

Źródło: Maserati