MotoNews.pl

Dodge Mopar 10 Challenger – nowe zdjęcia

26 lipca 2010

Kategoria | Tuning
Marka, model | ,
Dodge-Mopar 10 Challenger 5

Na początku lipca Chrysler zaprezentował model Dodge Mopar ’10 Challenger, przedstawił jednak tylko jedno zdjęcie pojazdu. W ostatni piątek firma ujawniła więcej fotografii, dokładniej prezentujących pierwszą edycję specjalną Challengera. Edycja ta jest tym bardziej niezwykła, że po raz pierwszy chyba producent uhonorował w ten sposób swojego dostawcę akcesoriów (czyli firmę Mopar, w tym przypadku).

Mopar ’10 Challenger opiera się na modelu Dodge Challenger R/T w wersji na 2010 rok. Pod maską kryje silnik V8 Hemi o pojemności 5,7 litra o mocy 375 KM, oczywiście z udoskonaleniami marki Mopar.

Limitowany Challenger został polakierowany na czarno z niebieskim, czerwonym lub srebrnym pasem noszącym napis MOPAR i biegnącym wzdłuż całego nadwozia. Czarne są także 20-calowe, błyszczące felgi i kierownica pojazdu oraz skórzana tapicerka we wnętrzu.

Wyprodukowanych zostanie zaledwie 500 egzemplarzy. Ceny zaczynać się będą od 38 000 dolarów w przypadku wersji z przekładnią automatyczną i od 39 000 w przypadku skrzyni manualnej.

Zdjęcia: Chrysler