MotoNews.pl

Dodge Challenger R/T Redline – chicagowska premiera

04 lutego 2013

Kategoria | Premiery  Targi
Marka, model | ,
Challenger RT Redline 9

W piątek w zimnym i wietrznym Chicago rozpoczyna się jedna z najważniejszych, północnoamerykańskich wystaw motoryzacyjnych, a Dodge postanowił, że będzie to idealna okazja, by przedstawić nową edycję specjalną modelu Challenger o nazwie Challenger R/T Redline. Pojazd został wystylizowany jak klasyczny „muscle car”, jego sercem jest potężny silnik HEMI V8 o mocy 375 KM, a pozostałe komponenty techniczne stuningowano tak, by samochód mógł się pochwalić dynamiką światowej klasy.

Challenger R/T Redline bazujący na aktualnym modelu Challenger R/T ma nadwozie ozdobione specjalnymi, grafitowo-czerwonymi pasami z napisem „Redline” biegnącymi wzdłuż boku auta, od przednich nadkoli ku tyłowi. Podstawowy lakier nadwozia może mieć kolor jasnoszary, ciemnoszary, biały lub czarny. Do tego dobrano 20-calowe czarne obręcze z lekkich stopów z czerwonymi akcentami ozdobnymi. Na życzenie klienta dostępny będzie Super Track Pak obejmujący wyczynowe ogumienie Goodyear Eagle F1 P245/45ZR20, specjalne okładziny szczęk hamulcowych i obniżone zawieszenie.

W kabinie zamontowano sportowe fotele obite skórą nappa w kolorze czerwonym lub szarym. Na pedały gazu, hamulca i sprzęgła nałożono nakładki z aluminium. Modele z przekładnią automatyczną mogą także zostać wyposażone w dźwignię zmiany biegów w kształcie litery T marki Mopar.

Jak już wspomnieliśmy, pod maską limitowanej edycji Challengera pracuje 5,7-litrowy silnik HEMI V8 generujący 375 KM oraz 555 Nm maksymalnego momentu obrotowego. Może on współpracować z 6-biegową przekładnią manualną Tremec TR6060. W połączeniu ze zmodyfikowanym układem wydechowym daje to efekt w postaci sprintu z miejsca do 100 km/h w mniej niż 5 sekund. Standardowo jednak Challenger R/T Redlina wyposażony jest w 5-biegową skrzynie automatyczną.

Amerykanie będą mogli sprawić sobie Dodge’a Challengera R/T Redline już w kwietniu tego roku.

Zdjęcia: Dodge, opracowanie: BM