MotoNews.pl

Infiniti Performance Line G Coupe z mocą 348 koni mechanicznych

13 sierpnia 2010

Kategoria | Premiery
Marka, model | ,
Infiniti IPL G Coupe 6

Infiniti oficjalnie zapowiedziało wypuszczenie na rynek specjalnej kolekcji sportowych wersji swoich modeli, o której od dłuższego czasu plotkowano w branży. Pierwszy model z serii Infiniti Performance Line (IPL)– G coupe w grudniu trafi do sprzedaży w Stanach Zjednoczonych, firma nie zdecydowała jeszcze, czy i kiedy będzie dostępny w innych krajach. Wszystkie pojazdy wchodzące w skład kolekcji będą wyróżniać się specjalnymi silnikami i plakietką na pokrywie bagażnika.

IPL G Coupe zadebiutuje dziś wieczorem podczas specjalnej imprezy w ramach sześćdziesiątego, dorocznego konkursu elegancji w Pebble Beach. Bazuje na drugiej generacji Infiniti G Coupe i ma napęd na tylną oś.

Wygląd zewnętrzny zmodyfikowano tak, by zaakcentować agresywny styl serii IPL – wyrazisty przód i tylne zderzaki ze zintegrowanymi światłami przeciwmgielnymi i czarnymi wykończeniami, mocne progi boczne, tylny spojler i chromowane końcówki rur wydechowych. W połączeniu z eleganckimi, 19-calowymi, siedmioramiennymi felgami w kolorze grafitowym i niskoprofilowanymi, sportowymi oponami Bridgestone Potenza RE50A sprawiają, że IPL G Coupe przybiera pewną siebie postawę. Model będzie oferowany tylko w dwóch kolorach nadwozia: grafitowym i czarnym.

Wnętrze może mieć kolor grafitowy lub czerwony. Sportowe fotele obito skórą z czerwonymi szwami, tak samo potraktowano kierownicę. Dodano także ozdobne elementy z aluminium. Oprócz tego w kabinie znajdziemy system audio marki Bose, system nawigacji Infiniti, system zapamiętujący ustawienia fotela kierowcy, kierownicy i lusterek bocznych i szklany, przyciemniany dach.

Układ wydechowy poddano tuningowi zmniejszając o 30% ciśnienie wylotu spalin. Zaawansowany system zarządzania 3,7-litrowym silnikiem V6 VQ37HR został przekalibrowany, dzięki czemu uzyskano zwiększenie mocy o 18 KM, do 348 KM oraz maksymalny moment obrotowy 375 Nm. Ulepszono także zawieszenie i system amortyzacyjny, by samochód dobrze trzymał się drogi, a jednocześnie by pozbyć się nieprzyjemnych wibracji. IPL G Coupe wyposażono także w sportowe hamulce i dyferencjał o ograniczonym uślizgu VLSD.

Zdjęcia: Infiniti