MotoNews.pl

Światowa premiera supersamochodu Arash AF10

13 września 2010

Kategoria | Premiery  Targi
Marka, model | ,
Arash AF10 1

Podczas tegorocznego brytyjskiego święta motoryzacji, czyli wystawy pojazdów prestiżowych i sportowych MPH, którego częścią będzie wielkie widowisko najbardziej chyba znanego telewizyjnego programu motoryzacyjnego Top Gear Live, odbędzie się światowa premiera supersamochodu AF10 – dzieła brytyjskiego producenta Arash Motor Company.

Długo oczekiwany AF10 zbudowany został na modularnej ramie konstrukcyjnej z włókna węglowego. Pod maską kryje 7-litrowy silnik V8 o mocy 550 KM (przy 6200 obr./min.) i maksymalnym momencie obrotowym 645 Nm (przy 4800 obr./min.). jednostka napędowa współpracuje 6-stopniową skrzynią biegów Graziano GT-ME1.

Założyciel firmy, Arash Farboud, powiedział:

„Konstruowaliśmy AF10 przez cztery lata i czujemy, że nadszedł czas by pokazać go światu. Chcieliśmy wnieść powiew świeżości do świata supersamochodów i czuliśmy, że branży potrzebny jest nowy i energiczny gracz. Mamy nadzieję, że się nam to udało. Połączenie idealnego wzornictwa bez kompromisów po stronie mocy, plus jeden z najniższych poziomów emisji CO2 na świecie w kategorii supersamochodów czyni z AF10 fantastyczną, nową ofertą na rynku.”

Cena brytyjskiego arcydzieła, to – bagatela – 620 000 funtów szterlingów.

MPH The Prestige and Performance Motor Show odbędzie się w Londynie w dniach 4-7 listopada, a oprócz oferty firmy Arash Motor Company będzie można na nim oglądać modele takich marek, jak: Aston Martin, Bentley, Caparo, Ferrari, Koenigsegg, Lamborghini, Maserati, McLaren, Pagani, Porsche i Spyker.

Zdjęcia: Arash Motor Company