MotoNews.pl

Alonso i Massa dostali Abarthy 695 Tributo Ferrari

13 września 2010

Kategoria | Sport
Marka, model | ,
Alonso Massa Abarth 695 1

Są przyzwyczajeni do szybkich samochodów, więc obaj kierowcy zespołu Ferrari F1 – Fernando Alonso i Felipe Massa, byli zachwyceni, gdy w ostatni weekend przed wyścigiem na torze Monza otrzymali w prezencie modele Abarth 695 Tributo Ferrari.

Nowy Abarth 695 Tributo Ferrari potwierdza cechy wspólne obu marek, którymi są: fascynacja szybkością, wyścigowa dusza, zamiłowanie do szczegółów i włoski styl. Dobre osiągi Abarthowi 695 Tributo Ferrari gwarantuje silnik 1.4 Turbo T-Jet 16v o mocy 180 KM współpracujący ze skrzynią biegów Abarth Competizione z elektromechaniczną przekładnią. Zmiany biegów dokonuje się, wzorem samochodów wyścigowych, za pomocą manetek umieszczonych przy kierownicy.

Nadwozia samochodów podarowanych Alonso i Massie polakierowano na czerwono w odcieniu „Scuderia Red” z szarymi elementami ozdobnymi. Wygląd zewnętrzny uatrakcyjniają także komponenty wykonane z włókna węglowego, takie jak osłony lusterek bocznych.

Limitowana seria Tributo Ferrari weszła na rynek w lipcu tego roku i sprzedano już ponad 600 egzemplarzy tych Abarthów – połowę nabyli klienci z Wielkiej Brytanii, Francji i Niemiec.

Zdjęcia: Fiat Group Automobile