MotoNews.pl

Ferrari F430 Scuderia o mocy 575 KM

22 września 2010

Kategoria | Anderson Germany  Tuning
Marka, model | ,
Anderson Ferrari F430 Scuderia 5

Tunerzy z Anderson Germany spróbowali szczęścia z Ferrari F430 Scuderia Edition. Jaki był efekt ich pracy? Zmiana wyglądu nadwozia – przypomina ono teraz zakamuflowane wojskowe samoloty korzystające z technologii stealth. Wnętrze równie dopracowane, co wygląd zewnętrzny. Najwięcej radości sprawi jednak rzut oka pod maskę silnika, ponieważ Anderson Germany Ferrari 430 Scuderia ma więcej mocy niż oryginał.

By osiągnąć założony wzrost mocy do 575 KM Anderson Germany zastosowało specjalny układ wydechowy ze stali nierdzewnej o wadze zredukowanej o 24 kg ze wyścigowymi katalizatorami, sportowy filtr powietrza oraz zoptymalizowało oprogramowanie sterujące silnikiem. Wspomniany wcześniej układ wydechowy kryje także przyjemną niespodziankę dla miłośników mocnego „gangu” – posługując się pilotem można wybrać jeden z trzech poziomów dźwięku, jaki wydają końcówki rur wydechowych.

„Podkręcone” Ferrari porusza się na sportowych oponach 235/30-20 (z przodu) i 325/25-20 (z tyłu) zaopatrzonych w czarne felgi lekkich stopów o wymiarach 8.5×20 i 12×20 cali.

Jeśli chodzi o wygląd zewnętrzny warto także wspomnieć o przyciemnionych szybach, tylnych światłach i migaczach, nadających Ferrari bardziej sportowego wyglądu. Anderson Germany nie zapomniał także o pakiecie komponentów z włókna węglowego, a są nimi obudowy lusterek zewnętrznych, tylny dyfuzor i pokrywa przedziału silnika.

We wnętrzu także znajdziemy karbonowe detale w połączeniu z aplikacjami z alcantary i skóry. Program tuningowy Anderson Germany obejmuje również zamontowanie w Ferrari zestawu audio z najwyższej półki, z wieloma wzmacniaczami, głośnikami i subwooferem.

Zdjęcia: Anderson Germany