MotoNews.pl
REKLAMA

Debiut BMW Concept 6 Series Coupe

22 września 2010

Kategoria | Auta koncepcyjne  Targi
Marka, model | ,
BMW Concept 6-Series 6

Tegoroczny Salon Motoryzacyjny w Paryżu będzie miejscem światowego debiutu BMW Concept 6 Series Coupé. Koncepcyjne studium niemieckiego producenta to 4-osobowy pojazd klasy premium, który w zamyśle projektantów miał uosabiać estetykę i dynamikę. Projekt zdominowany jest przez płynne linie i przyjemne dla oka powierzchnie o mocno zarysowanych kształtach. Wśród innowacyjnych detali zastosowanych w BMW Concept 6 Series Coupé znajdziemy reflektory LED i nowy, wyświetlacz kontrolny uzupełniający system operacyjny iDrive.

Mocne proporcje i sportowe, lecz elegancie kontury BMW Concept 6 Series Coupe to znakomite opakowanie dla tego, co znajduje się pod maską i we wnętrzu. W wyglądzie nadwozia rozpoznamy klasyczne cechy wzornictwa BMW, takie jak rozciągnięta maska silnika, krótki zwis przedni, dobrze osadzona w tyle pojazdu kabina pasażerska i nisko zawieszona sylwetka z dynamiczną linią dachu.

Wnętrze BMW Concept 6 Series Coupe można podsumować trzema słowami: funkcjonalność, elegancja i luksus. Kabinę zaprojektowano tak, by koncentrowała się wokół fotela kierowcy, co jest typowym zabiegiem BMW w jego sportowych coupe.

W konsoli środkowej umieszczono 10,2-calowy wyświetlacz iDrive. Koncepcyjny model jest także wyposażony w technologię HUD (Head-Up Display), czyli mówiąc fachowo „wyświetlacz przezierny”, wyświetlający informacje o podstawowych parametrach jazdy wprost na przedniej szybie, bez zasłaniania widoku, co ułatwia kierowcy prowadzenie samochodu. BMW Concept 6 Series Coupe dysponuje także zaprojektowanym specjalnie dla niego systemem audio marki Bang & Olufsen.

Niestety producent nie podał jeszcze oficjalny informacji na temat napędu i innych elementów kryjących się pod maską i karoserią BMW Concept 6 Series Coupe.

Zdjęcia: BMW
REKLAMA
REKLAMA