MotoNews.pl

ARK Hyundai Genesis Coupe

28 września 2010

Kategoria | Premiery
Marka, model | ,
ARK Hyundai Genesis Coupe

Hyundai sprzymierzył się z amerykańskim ARK Performance Inc. zajmującym się produkcją sportowych części do samochodów, by stworzyć specjalną serię komponentów do modelu Genesis Coupe i sprawić, że stanie się on bardziej „przyjazny tuningowi”. Oferta zadebiutuje w wystawowym pojeździe ARK Track Time Attack Genesis Coupe z silnikiem o pojemności 3,8 l, który zostanie pokazany na tegorocznych targach SEMA w Las Vegas, na początku listopada. Genesis Coupe z częściami do ARK ma przemawiać do entuzjastów „domowego” tuningu poszukujących sportowych produktów wysokiej jakości.

W ARK Performance staramy się produkować części najwyższej jakości przeznaczone dla ludzi, którzy uwielbiają ulepszać swoje samochody i nasze sportowe komponenty do Genesis też takie są. – powiedział Ted Lee, właściciel ARK Performance Inc – Hyundai Genesis Coupe to idealny samochód do entuzjastów tuningu, ma silną, sportową charakterystykę i dynamiczny wygląd. Model ARK Track Time Attack Genesis Coupe, który zostanie zaprezentowany na targach SEMA pokazuje, w jaki sposób tunerzy mogą poprawić osiągi swoich Genesis Coupe.”

ARK Hyundai Genesis Coupe będzie posiadało zmodyfikowany silnik, wnętrze, nadwozie, układ hamulcowy i zawieszenie. Jednym z głównych celów ARK było zwiększenie mocy 3,8-litrowego silnika V6 z seryjnych 306 KM do 450 koni mechanicznych. Dodatkową atrakcją będzie specjalny wzór kolorystyczny nadwozia zaprojektowany i wykonany we współpracy z artystami z Północnoamerykańskiego Centrum Wzornictwa Hyundaia w Kalifornii.

Sportowe części z ARK pozwolą entuzjastom tuningu jeszcze bardziej spersonalizować nasz najnowszy model 3.8 R-Spec Genesis Coupe – powiedział Michael Deitz, menadżer działu planowania produktów Hyundai Motor America – Modyfikacje wprowadzone przez ARK w pełni odpowiadają temu, co najważniejsze na targach SEMA i są jednym z powodów, dla których oferujemy model R-Spec jako najlepszą sportową platformę z napędem na tylną oś, którą można ulepszać i która sprzedawana jest za rozsądną cenę.

Zdjęcia: Hyundai