MotoNews.pl

Nowy Seat IBE w Paryżu

30 września 2010

Kategoria | Auta koncepcyjne  Targi
SEAT IBE Paris 3

Na trwającej właśnie paryskiej wystawie samochodowej SEAT prezentuje koncepcyjny pojazd IBE – czyli hiszpańską wizję superkompaktowego, sportowego coupe do poruszania się w warunkach miejskich. Pierwsza wersja IBE została zaprezentowana na początku tego roku w Genewie – od tego czasu SEAT poprawił design, rozwiązania technologiczne i wystrój wnętrza koncepcyjnego coupe.

James Muir, prezes SEATa powiedział, że IBE „wskazuje na przyszłościowy trend we wzornictwie pojazdów marki SEAT, a także pokazuje, w jaki sposób rozumiemy miejską mobilność przy wykorzystaniu napędu elektrycznego. Silnik elektryczny tego atrakcyjnego i sportowego modelu zasilany jest przez baterie stworzone od podstaw w Hiszpanii. Po jednokrotnym naładowaniu dają one pojazdowi zasięg 130 km.”

Niewielka długość IBE (3,83 m) świetnie sprawdzi się w ciasnych, miejskich ulicach. Pojazd ma zdobyć serca przede wszystkim młodej części klientów SEATa oraz tych nabywców, którzy wciąż czują się młodzi duchem. Jednostka napędowa oczywiście nie emituje zanieczyszczeń i dysponuje mocą 102 KM. IBE ma także niewielką wagę.

Hiszpańska marka w Paryżu pokazuje również nową Alhambrę, rodzinny okręt flagowy SEATa oraz Exeo z silnikiem diesla 2.0 TDI CR o mocy 142 KM i automatyczną przekładnią multitronic.

Zdjęcia: SEAT