MotoNews.pl

Ford Start zastąpi Forda Ka w 2014 roku

18 października 2010

Kategoria | Auta koncepcyjne
Marka, model | , ,
Ford Start koncept 8

Koncepcyjny Ford Start został zaprezentowany w tym roku, w kwietniu podczas wystawy motoryzacyjnej w Pekinie. Przypuszcza się, że produkcyjna wersja oparta o Starta zastąpi w 2014 roku model Ka w ofercie Forda. Ford Start 2014 ma zostać wyposażony w aluminiowo-stalowe podwozie z lekką, aluminiową klatką bezpieczeństwa.

Start miałby być napędzany 1-litrowym, 3-cylindrowym silnikiem Eco Boost z turbodoładowaniem i systemem zarządzania wtryskiem bezpośrednim. Jego dokłada moc nie jest jeszcze w tej chwili znana, ale wiele źródeł prasowych spekuluje, że będzie on dysponował około setką koni mechanicznych. Jednostka napędowa Forda Start ma współpracować z 6-biegową przekładnią manualną. Model ma także odznaczać się niską emisją CO2 na poziomie około 100 g/km

Biorąc pod uwagę, że do premiery wersji produkcyjnej pozostały nam cztery lata można się spodziewać, że w Fordzie Start zostaną zastosowane różne nowe technologie, nad którymi aktualnie pracuje producent, np. system aktywacji głosowej kontrolujący klimatyzację i układ diagnostyczny pojazdu.