MotoNews.pl

Subaru Forester tS

28 października 2010

Kategoria | Premiery
Marka, model | ,
Subaru Forester tS 15

Sportowy oddział Subaru – STI zaprezentowało model Forester tS. Napędza go 2,5-litrowy, 4-cylindrowy silnik turbo, taki sam, jak w Subaru Impreza. Oficjalna informacja producenta nie zawiera szczegółów dotyczących mocy tej jednostki napędowej, ale najprawdopodobniej będzie to ponad 300 koni mechanicznych. Silnik połączono z 5-biegową przekładnią manualną.

Forester tS otrzymał także nowy pakiet komponentów poprawiających charakterystykę aerodynamiczną nadwozia, w skład którego wchodzą: nowe zderzaki przednie i tylne, nowa kratka atrapy chłodnicy, tylny spojler dachowy i tylny dyfuzor. Subaru Forester tS ma oczywiście także nowiutki zestaw felg. Do udoskonaleń technicznych należy zaliczyć nowy układ wydechowy z dwoma końcówkami rur wydechowych umieszczonymi po prawej i lewej stronie tylnej części samochodu oraz nowe ustawienie zawieszenia z nowymi amortyzatorami, sprężynami i tylnym drążkiem skrętnym.

Kierowcy Forestera tS z pewnością docenią obitą skórę kierownicę, a wszyscy pasażerowie sportowe fotele pokryte skórą i alcantarą. We wnętrzu kabiny ten ostatni materiał zastosowano także w ozdobnych wstawkach wykończeniowych. Pokrywę konsoli środkowej wykonano z włókna węglowego.

Subaru Forester tS będzie kosztował w Japonii od 3 450 000 do 3 622 500 jenów. Te kosmiczne kwoty przekładają się przy obecnym kursie japońskiej waluty na zakres od około 121 800 do 127 900 złotych. Producent nie ogłosił jeszcze kiedy i czy w ogóle STI Subaru Forester tS pojawi się na innych rynkach.

Zdjęcia: Subaru, opracowanie: BM