MotoNews.pl

Ford Focus w edycjach specjalnych na Los Angeles Auto Show

23 listopada 2010

Kategoria | Targi
Marka, model | ,
2012 Ford Focus Special Edition 14

Podczas trwającego wciąż Los Angeles International Auto Show Ford na swoim stoisku pokazuje możliwości indywidualizacji modelu Focus.

2012 Ford Focus według Ford Vehicle Personalization
Focus stworzony przez Ford Vehicle Personalization demonstruje, co można zrobić z modelem przy wykorzystaniu markowych akcesoriów Forda. Bazę stanowi Focus z nadwoziem polakierowanym na biało z akcentami w odcieniu “karaibskiego błękitu”. Dodano do tego „body kit” i grafikę na panelach bocznych.
Błękitne akcenty pojawiają się na całym nadwoziu, łącznie z reflektorami, obudowami lusterek bocznych, kołami i oprawami świateł przeciwmgielnych.

Wnętrze jest czarno-białe. Fotele pokryto skórą zeszytą nićmi w kontrastowym kolorze. Kierownica również jest czarno-biała. Niektóre elementy wyposażenia kabiny podświetlono jasnobłękitnym światłem. We wnętrzu Focusa znajdziemy także specjalne plakietki z nazwą modelu.

2012 Ford Focus według FSWerks
Firma FSWerks, specjalizująca się w produkcji sportowych części do Focusa, podarowała modelowi 19-calowe felgi DPE R16 i opony Continental ExtremeContact DW oraz karbonowe skrzydło dachowe marki 3dCarbon. Jednak to nie wszystko – kolejnym krokiem było wprowadzenie do nowego Focusa kilku własnych wyrobów FSWerks: wyczynowego układu wydechowego ze stali nierdzewnej, dolotu zimnego powietrza, pokrywy silnika i rozpórki przednich kielichów. Zestaw H&R Springs obniża Focusa o prawie 8 cm.

2012 Ford Focus według 3dCarbon
Focus w ujęciu 3dCarbon z pewnością zwróci uwagę odwiedzających wystawę w Los Angeles złowieszczym wyglądem. Został wyposażony w przyciemniane szyby, a lakier pokryto specjalną folią ochronną VentureShield™ Paint Protection Matte Finish Film marki 3M. Poza błyszczącą, czarną maską silnika reszta paneli nadwoziowych otrzymała satynowe wykończenie, dzięki pokryciu folią. Nadwozie udekorowano kilkoma czerwonymi elementami ozdobnymi.

20-calowe felgi KM650-KMC również są czarne i błyszczące, z czerwonym akcentem po wewnętrznej stronie. Focus porusza się na superwyczynowych oponach Falken FK452.

3dCarbon umieścił na dachu Focusa skrzydło własnego wyrobu, poprawiające wygląd i aerodynamikę pojazdu. Zestaw sportowych sprężyn H&R zapewnia lepszy komfort jazdy, a układ wydechowy typu „cat-back” marki FSWerk dba o większą funkcjonalność i stanowi stylowy akcent w Focusie.

Zdjęcia: Ford