Średnia ocena modelu na podstawie opinii »
użytkowników publikowanych w dziale »
opinie kierowców - oceń swoje auto »
fffhe
3.98

Honda CRX

Honda CRX to sportowe coupé produkowane w latach 1983-1998 na bazie modelu Civic. Dwuosobowy CRX odznaczał się sportową stylistyką nadwozia, ze zintegrowanymi zderzakami i światłami, napędem na przednią oś, niskim zużyciem paliwa i niewygórowaną ceną, jak na ten typ samochodu.

Nadwozie wykonano w prawie 40% z tworzyw sztucznych, co pozwoliło zachować niską wagę auta (nieco ponad 800 kg w pierwszej generacji). W połączeniu z płaską, kompaktową karoserią pozwalało to osiągać sportowe wyniki. CRX rozpędzał się do 222 km/h, a od 0 do 100 km/h przyspieszał w 7,2 sekundy.

Ostatnia generacja produkowana w latach 1992-1998, zwana del Sol, odróżniała się od poprzednich modeli coupé i miała nadwozie podobne do typu targa, z pałąkiem stanowiącym ramę dla tylnej szyby i zdejmowanym lub składanym elektrycznie, aluminiowym dachem.

Ostatnie 1 wiadomości związane z Honda CRX:

Wskrzeszona Honda CRX w Tokio

Wskrzeszona Honda CRX w Tokio Z pewnością wielu fanów motoryzacji pamięta jeszcze kompaktową, sportową Hondę CRX, produkowaną od końca lat osiemdziesiątych i na początku dziewięćdziesiątych. Nie...

czytaj dalej