Średnia ocena modelu na podstawie opinii »
użytkowników publikowanych w dziale »
opinie kierowców - oceń swoje auto »
eeeee
brak opinii

Honda Odyssey

Honda Odyssey to minivan produkowany przez japońską firmę od 1994 roku i sprzedawany pod różnymi nazwami w większości krajów na świecie.

Honda Odyssey została pierwotnie opracowana w Japonii po kryzysie gospodarczym tego kraju w latach 90-tych XX wieku, który nałożył poważne ograniczenia na wielkość pojazdu i ogólną koncepcję, dyktując produkcję minivana na bazie Hondy Accord przy minimalnych kosztach i modyfikacjach. W ten sposób na rynku zadebiutowała Honda Odyssey pierwszej generacji, która była sprzedawana w Europie jako Honda Shuttle.

W 1999 roku na rynku zadebiutowała nowsza i większa druga generacja Hondy Odyssey, w której dokonano poważnych zmian w porównaniu do poprzedniego modelu. Nowa Honda była dłuższa i szersza, była wyposażona w 2,3 litrowy 4-cylindrowy silnik benzynowy F23A RA6 lub 3 litrowy silnik VTEC V6 J30A o mocy 157 kW (210 KM). Był to pierwszy model Hondy, który otrzymał pięciobiegową automatyczną skrzynię biegów.

W 2002 roku Honda Odyssey przeszła niewielki lifting zyskując większe emblematy Hondy z przodu i z tyłu, tylne światła z przezroczystego szkła i większą kratkę z czterema chromowanymi paskami zamiast trzech w poprzedniej wersji.

Wprowadzona w 2003 roku trzecia generacja Hondy Odyssey była pierwszą całkowicie nową konstrukcją od czasu jej wprowadzenia w 1995 roku. Przypominała bardziej kombi, a podstawowym silnikiem był teraz 2,4-litrowy silnik K24A i-VTEC o mocy 119 kW (160 KM), który był również stosowany w Hondzie CR-V i Hondzie Accord.

Czwarta generacja Hondy Odyssey trafiła do salonów sprzedaży 17 października 2008 roku i tym razem Honda zmieniła jedynie wygląd wnętrza i nadwozia, a technologicznie model pozostał taki sam jak w poprzedniej generacji.

Honda Odyssey piątej generacji zadebiutowała na rynku 26 września 2013 roku. Nowy model jest dostępny w wersji siedmio lub ośmioosobowej i jest zasilany przez nowo opracowany silnik Hondy 2.4-i-VTEC Earth Dreams, który dostarcza 175 KM i 225 Nm momentu obrotowego.

Z początkiem lutego 2016 roku na rynku japońskim pojawił się również model Honda Odyssey Hybrid wykorzystujący elementy układu hybrydowego stosowanego w modelach Honda Accord Hybrid i Accord Plug-in Hybrid.

Ostatnie 1 wiadomości związane z Honda Odyssey:

Honda na Salonie Motoryzacyjnym Tokyo Motor Show 2015

Honda NSX 7Obok zasilanego wodorem modelu Clarity Fuel Cell, na salonie samochodowym w Tokio debiutują produkcyjne wersje modeli przeznaczonych na rynek japoński, wśród nich produkowany w ...

czytaj dalej