Oceny samochodów » Honda » Accord »

Oceń swoje auto
« Poprzednia   Następna »

Honda Accord sedan 2.0

(2008-03-18 16:52:02 | autor: ARTB)

 Identyfikacja modelu:
 Marka: Honda
Średnia ocena ogólna

ffffe

4.07
 Model: Accord sedan 2.0
 Rok produkcji: 2007
 Przebieg: 1900
 Właściciel: tak
 
 Szczegóły oceny modelu:

 silnik (kultura pracy, elastyczność)ocena: 4 
 komentarz:
"155 KM nie rozkłada na łopatki - brakuje niutonometrów- jeździłem dieslem więc pewnie dlatego te odczucia. Powyżej 4 tys. obr. zaczyna się zabawa, ale trzeba umiejętnie dodawać gazu. Wciśniecie gazu do dechy nie gwaranuje skoku do przodu."
 skrzynia biegówocena: 3 
 komentarz:
"mogło być lepiej. Trochę haczy - jeździłem SEAT-em Leonem - było lepiej."
 układ jezdnyocena: 5 
 komentarz:
"Super!!! Jak jeździsz powoli duży komfort, ale jak zaczniesz szaleć i ostro wchodzić w zakręty zawieszenie jakby sztywniało - mnie to odpowiada. Dobry kompromis"
 układ hamulcowyocena: 5 
 komentarz:
"jak hamujesz to patrz we wsteczne lusterko"
 widocznośćocena: 4 
 komentarz:
"z cofaniem jest trochę problem bo lusterka okłamują - polecam czujniki parkowania. Ja za późno założyłem i mam niewielki ślad po zderzku."
 jakość wykończeniaocena: 4 
 komentarz:
"najlesza z dotychczasowych (miałem 4 nowe samochody) ale mogło być lepiej. Klapa od schowka odstaje i jest za duża szpara. To jest jedyna rzecz do której się mogę doczepić."
 ergonomiaocena: 4 
 komentarz:
"mogłobyć nawet 5 ale trochę miałem problemy z obsługą świateł przeciwmłowych i halogenów. Poza tym wszystko OK. Kieronica mogłaby być trochę grubsza."
 wentylacja i ogrzewanieocena: 4 
 komentarz:
"szybko sie nagrzewa. Fotele też przyjemnie podgrzewają choć aby zaczęły działać trzeba przejechać ok. 1km na postoju są zimne. Trochę szyby parują ale i tak jest lepiej niż np. Oplu."
 przestrzeń dla kierowcy i pasażerówocena: 4 
 komentarz:
"nie jestem wielkoludem (177 wzrostu) więc nie narzekam"
 wyciszenie, akustyka wnętrzaocena: 4 
 komentarz:
"wyciszenie - OK. Jeździsz powoli - cisza. Jeździsz pow. 4 tys. obr. dobry dzięk. Byłoby 5 gdyby sprzęt grający był lepszy. Brakuje niskich tonów, a jak przy jakiś utworze jest sporo niskich tonów to głośniki trochę trzeszczą nawet przy ustawionym pokrę"
 ekonomia (zużycie paliwa, koszty utrzymania)ocena: 5 
 komentarz:
"REWELACJA. To pierwszy samochód w którym to co piszą jest w rzeczywistości. Jak jedziesz płynnie między 90-120 masz wynik 6.3-6.5. Po mieście max. 10.5 Oczywiście jak ,,depniesz" to i 15-20 będzie. Średnie spalanie 8 jest do osiągnięcia bez problemów "
 niezawodnośćocena: 3 
 komentarz:
"19 tys. to nic na taki samochód - na razie wszystko OK"
 stosunek ceny do jakościocena: 4 
 
 
 Podsumowanie:
"Jestem handlowcem jedźiłem dwoma Leonami TDI 90KM więc przy zmainie samochodu poważnie podchodziłem do kwesti zużycia paliwa. Szukałem ponad 2 miesiące dla siebie auta. Brałem pod uwagę: SABA 9-3 150 KM, VW Passat 2.0 170 KM. Honda przebijała te samochody jakością wykonania. Mam wersję Executive w jasnej skórze i nie chce mi sie z tgo samochodu wysiadać. Passat może i tańszy ale jak doliczysz do wyposażenia to co ma Honda to Passat przestaje być atrakcyjny. Gdybym jeszcze raz wybierał samochód to pomyślałbym o wersji 2.4 190KM bo zużycie przy wersji 2.0 bardzo pozytywnie mnie zaskoczyło. Oczywiście pierwsze 5 tys. tego nie pokazuje. Silnik musi sie dotrzeć."
« Poprzednia   Następna »

Oceny samochodów » Honda » Accord »