W 2017 roku Volkswagen wyprodukował ponad sześć milionów samochodów

W 2017 roku Volkswagen wyprodukował ponad sześć milionów samochodów07.01.2018
W 2017 roku marka Volkswagen wyprodukowała ponad sześć milionów samochodów ustanawiając nowy rekord. Zawdzięcza to największej w historii ofensywie nowych modeli oraz rosnącemu popytowi na całym świecie.

Do najpopularniejszych aut należą Volkswageny Jetta, Golf, Santana, Passat i Polo.

Thomas Ulbrich, Członek Zarządu Marki ds. Produkcji i Logistyki twierdzi, że to jasny sygnał:

"Ponad sześć milionów aut wyprodukowanych w ciągu 12 miesięcy oznacza, że wydajność naszych fabryk i załóg stale rośnie. Mamy znakomitych pracowników w dziale produkcji, którzy z sukcesem zaspokajają rosnące potrzeby klientów".

Rekord sprzedaży Volkswagen zawdzięcza stałej popularności takich modeli, jak Jetta, Golf, Santana, Passat i Polo, coraz większemu zainteresowaniu Tiguanem, a także modelom, które właśnie weszły do sprzedaży, jak nowe Polo, Arteon i T-Roc.

Marka Volkswagen produkuje swoje samochody w ponad 50 fabrykach w 14 krajach. Od chwili rozpoczęcia produkcji Garbusa Typ 1 (72 lata temu) z taśm zjechało ponad 150 milionów aut Volkswagena. Dzisiaj marka ma w ofercie na całym świecie ponad 60 modeli.

W ramach strategii TRANSFORM 2025+ dotyczącej przyszłości Volkswagena, czołowa marka koncernu jeszcze zwiększa liczbę oferowanych modeli. W samym 2017 roku Volkswagen wprowadził na świecie do sprzedaży ponad 10 nowości. W najbliższych latach cała oferta zostanie odnowiona i rozszerzona w najważniejszych segmentach, jak SUV-y i pojazdy elektryczne. W pierwszej fazie ofensywy produktowej wzrośnie liczba oferowanych aut typu SUV.

Do 2019 roku Volkswagen będzie sprzedawał na świecie 19 modeli tego rodzaju, ich udział w gamie marki wyniesie 40 procent. W drugiej fazie, od 2020 roku, Volkswagen zacznie wprowadzać do sprzedaży modele należące do szerokiej rodziny pojazdów z napędem wyłącznie elektrycznym, które zostaną skonstruowane w oparciu o zupełnie nowe podzespoły przeznaczone specjalnie do produkcji tego typu aut.

Rodzina modeli I.D. to przyszłość Volkswagena. W jej ramach zadebiutują Volkswagen I.D., I.D. Crozz oraz I.D. Buzz. Te trzy auta od 2020 roku będą pojawiać się na rynku w krótkich odstępach czasu jako pierwsze z całej serii samochodów elektrycznych przeznaczonych do sprzedaży na wszystkich rynkach świata. Do 2025 roku po drogach ma jeździć milion elektrycznych Volkswagenów.

Źródło: Volkswagen