Średnia ocena modelu na podstawie opinii »
użytkowników publikowanych w dziale »
opinie kierowców - oceń swoje auto »
ffffh
4.55

Audi S8

Audi S8 '2006Audi S8 '2006Audi S8 '2006Audi S8 '2006

Audi S8 to komfortowy samochód najwyższej klasy dedykowany bogatym i wymagającym entuzjastom motoryzacji. Jest idealną syntezą luksusowej atmosfery i zwiększonej mocy.

Wprowadzony na rynek w 2001 roku model łączy podwyższoną sportową wydajność z dobrym stylem. Wyglądem zewnętrznym S8 różni się tylko nieznacznie od A8: posiada lusterka zewnętrzne oprawione w polerowane aluminium i specjalne 46-centymetrowe koła lano-stopowe typu "Avus". Model S8 skorzystał ze wszystkich ulepszeń, jakie stworzono dla A8. Sportowe zawieszenie, w jakie wyposażono standardowo S8 wykonano całkowicie z aluminium.

Jak we wszystkich Audi S, model "8" dostępny jest wyłącznie z napędem na cztery koła. Zapewnia to optymalną kontrolę trakcji i stabilność oraz mobilność nawet w trudnych sytuacjach. Wszystkie Audi S8 wyposażono także standardowo w Electronic Stability Program (ESP). Audi S8 łączy wyjątkowo wysoki poziom aktywnego bezpieczeństwa z równie wysokim poziomem bezpieczeństwa pasywnego. Dzieje się tak dzięki aluminiowemu nadwoziu, które jest jedną z cech Audi Space Frame (ASF).

Oczywiście S8 posiada także wysoko zaawansowany system bezpieczeństwa obejmujący dwie przednie poduszki powietrzne i poduszki boczne wbudowane w tyły siedzeń przednich i tylnych; uzupełnia je SIDEGUARD - stworzony przez Audi system poduszek powietrznych chroniących głowę.

S8 stał się bardzo popularny po wejściu na ekrany filmu z udziałem Roberta De Niro pt. Ronin, w którym samochód miał okazję zaprezentować swoje możliwości w dość ekstremalnych warunkach.

Audi S8 - Fotogalerie

Ostatnie 9 wiadomości związane z Audi S8:

Nowe Audi S8 - ekscytujące osiągi samochodu klasy luksusowej

Nowe Audi S8 - ekscytujące osiągi samochodu klasy luksusowej Nowe Audi S8 łączy w sobie luksus i dynamikę pojazdu sportowego, a montowane w nim fabrycznie innowacyjne systemy zawieszenia, doskonale wcielają w życie motto czterech pierścieni: Vorsprung durch Technik.

Oferta Audi poszerzona o nowy model - S8

Audi S8 3Oferta modelowa Audi wzbogaciła się o nowy, dostępny już w polskich salonach model - Audi S8. S8 to najbardziej usportowiona wersja nowej serii A8. Silnik 4.0 TFSI generuje moc 382 kW (520 KM) i maksymalny moment obrotowy 650 Nm, dostępny ...

MTM S8 Biturbo - zabawy z limuzyną

MTM S8 Biturbo 6Zaparkowana w porcie w Monte Carlo limuzyna Audi S8 zmodyfikowana przez firmę tuningową MTM zwraca uwagę powściągliwą elegancją. Czarna, długa sylwetka spoczywająca na ogumieniu w rozmiarze 305/30 ZR 21 zamontowanym na specjalnych ...

Iron Man jeździ Audi R8 e-tron

Iron Man jeździ Audi R8 e-tron Audi kontynuuje współpracę z wytwórnią Disneya i z Marvel Studios, tworząc wspólnie film „Iron Man 3”. Rezultaty tej kooperacji zobaczymy wkrótce w kinach. Oficjalna premiera odbędzie się w pierwszych dniach maja.

Anderson Germany Audi S8 Superior Grey

Audi S8 Superior Grey 9Tuningowy specjalista, Anderson Germany postanowił odkurzyć nieco stare Audi S8 z silnikiem V10. Nie wiemy, czy Niemców tak przytłoczyła szaro-bura, późnojesienna aura, czy też zainspirowali się szarością dnia codziennego, jednak faktem ...

Światowa premiera modeli Audi S na IAA 2011

Światowa premiera modeli Audi S na IAA 2011 Za kilka dni we Frankfurcie Audi zaprezentuje publiczności po raz pierwszy swoje nowe modele "S". Charakteryzuje je duża moc połączona z niewielkim zużyciem paliwa. Konsekwentnie stosowana przez markę z czterema pierścieniami strategia downsizingu ...

Pozostałe artykuły ...