Triumf trzech modeli Audi w raporcie DEKRA 2017

Triumf trzech modeli Audi w raporcie DEKRA 201707.04.2017
W tegorocznej edycji Raportu Samochodów Używanych DEKRA 2017, bezapelacyjnie zwyciężyło Audi A6, które zajęło również pierwsze miejsce w kategorii „Auta klasy wyższej”.

Cztery pierścienie triumfowały też w klasie „Auta sportowe i kabriolety”, gdzie na najwyższym stopniu podium znalazło się Audi TT oraz w kategorii „SUV-y i terenowe”, w której najlepszy wynik procentowy odnotowało Audi Q5. Ceremonia wręczenia wyróżnień odbyła się podczas Gali Press Night inaugurującej Poznań Motor Show 2017.

Raport Samochodów Używanych DEKRA 2017 powstał na bazie wyników ponad 15 milionów okresowych badań technicznych przeprowadzonych w ciągu ostatnich dwóch lat na terenie Niemiec. W tegorocznej edycji Raportu DEKRA oceniono łącznie 500 modeli pojazdów. Niekwestionowanym zwycięzcą tegorocznego rankingu, zarówno w zestawieniu ogólnym, jak i w kategorii „Auta klasy wyższej”, zostało Audi A6. Specjaliści wskazali, że aż 94,6% egzemplarzy tego modelu było wolnych od usterek w trakcie badania okresowego. To jednocześnie najlepszy wynik w całym zestawieniu. Dodatkowo, Audi Q5 z wynikiem 89,3% niezawodnych samochodów wygrało w kategorii „SUV-y i terenowe”, a Audi TT (81,1%) w kategorii „Auta sportowe i kabriolety”.

Audi DEKRA

„Zainteresowanie samochodami z czterema pierścieniami w logo jest w Polsce coraz większe. Dotyczy to zarówno aut nowych, jak i używanych” – mówi Leszek Kempiński, PR Manager Audi. „Dla osób rozważających kupno używanego Audi, raport DEKRY oraz wyniki osiągnięte w nim przez auta naszej marki mogą być świetną wskazówką przed podjęciem decyzji o zakupie.”

Przedstawiciele Audi odebrali wyróżnienia dla wszystkich trzech zwycięskich modeli podczas dzisiejszej Gali Press Night – wydarzenia inaugurującego tegoroczny Poznań Motor Show, na którym Audi, jak co roku, prezentuje gamę nowych oraz znanych samochodów z czterema pierścieniami na masce.

Wskaźnik awaryjności DEKRA określany jest procentowo, jako udział aut, które pozytywnie przeszły obowiązkowe badania okresowe w stosunku do liczby zbadanych egzemplarzy danego modelu. Samochody są dzielone ze względu na przebieg, na trzy klasy: do 50 tys. km, od 50 do 100 tys. km oraz od 100 do 150 tys. km. Auta o wyższym przebiegu nie są kwalifikowane.

Źródło: Audi