Europejski debiut Audi e-tron GT concept w Genewie

Europejski debiut Audi e-tron GT concept w Genewie12.03.2019
Audi przedstawia model e-tron GT concept na Geneva Motor Show 2019. Za przygotowanie tego modelu studyjnego do wersji produkcyjnej odpowiada spółka-córka Audi, Audi Sport GmbH.

Audi e-tron Trzecie: ostatniej jesieni, w stolicy filmu Los Angeles, cztery pierścienie zaprezentowały jedną z gwiazd tamtejszej wystawy motoryzacyjnej. Zadebiutowało tam czterodrzwiowe, póki co studyjne, w pełni elektryczne coupé, Audi e-tron GT. Plany przewidują, że seryjna produkcja tego samochodu rozpocznie się za około dwa lata.

Audi e-tron GT concept

Teraz, Audi przedstawia model e-tron GT concept na Geneva Motor Show 2019. Kolejne elektryczne Audi podąża ścieżką wyznaczoną przez Audi e-tron, które na drogach pojawi się jeszcze tej wiosny i Audi e-tron Sportback, którego rynkowa premiera przewidziana jest na koniec tego roku.

Audi e-tron GT concept
Audi e-tron GT concept

Nowy samochód oparty jest o architekturę płaskiej podłogi, dającą mu doskonałe proporcje i niski środek ciężkości. 434 kW (590 KM) mocy potwierdza, że to prawdziwie sportowe auto. Moment obrotowy – jak można się spodziewać po dynamicznym Audi - transferowany jest na koła za pośrednictwem stałego napędu na cztery koła quattro z selektywnym rozkładem momentów napędowych między kołami.

Za przygotowanie tego modelu studyjnego do wersji produkcyjnej odpowiada spółka-córka Audi, Audi Sport GmbH.

Źródło: Audi