Wielki sukces Audi w konkursie Auto Trophy

Wielki sukces Audi w konkursie Auto Trophy28.11.2020
Zwycięstwo w pięciu kategoriach: Audi odniosło ogromny sukces w głosowaniu czytelników niemieckiego magazynu motoryzacyjnego Auto Zeitung - Auto Trophy 2020.

Modele A1 Sportback, A3 Sportback, Q2, Q8 i e-tron Sportback wygrały w swoich kategoriach. Dla A3 było to już trzecie ważne wyróżnienie w ciągu kilku tygodni. Wcześniej model ten zwyciężył w swojej kategorii w konkursie "autonis" magazynu „auto, motor und sport” oraz zdobył „Złotą Kierownicę” przyznawaną przez redakcję tygodnika Auto Bild.

„Sukces w konkursie Auto Trophy potwierdza, że nasza polityka modelowa zmierza w prawidłowym kierunku” - powiedział Oliver Hoffmann, dyrektor operacyjny Audi ds. rozwoju technicznego.
„Szczególnie cieszę się, że udany model, jakim jest A3 Sportback, wygrywa w testach porównawczych i w konkursach. Samochód ten to przykład naszych kompetencji technicznych w segmencie aut kompaktowych - od cyfrowych świateł do jazdy w dzień i nowoczesnej koncepcji obsługi, po wszechstronne systemy connectivity. To pojazd uniwersalny, jednocześnie sportowy i wyważony, a przy tym naprawdę przyciągający wzrok.”
Audi

Głosowanie w konkursie Auto Trophy odbyło się w tym roku już po raz trzydziesty trzeci. 18 811 czytelników magazynu Auto Zeitung wybierało najlepsze ich zdaniem marki i modele z puli 442 samochodów w 21 kategoriach. Każdy uczestnik mógł oddać dwa głosy: jeden na zwycięzcę w danej kategorii, a drugi na najlepszy model importowany do Niemiec. Audi A3 Sportback wygrało w swojej kategorii uzyskując 15 procent głosów.

Audi A1 Sportback wygrało w kategorii "Samochody miejskie" z 21,7 procentami oddanych głosów. Najbardziej kompaktowy model Audi jest idealnym towarzyszem nie tylko w środowisku miejskim, ale także w dłuższych podróżach. Jego systemy infotainment i wspomagania kierowcy pochodzą wprost z modeli klasy wyższej.

Audi

Audi Q2, które otrzymując 17,4 procent głosów zwyciężyło w kategorii SUV-ów w cenie poniżej 25.000 EUR, jest wszechstronnym kompaktowym SUV-em o uniwersalnych możliwościach. Q8, które z 13,9 procentami głosów zdominowało kategorię "Luksusowy SUV", łączy w sobie wielki talent praktyczny z elegancją czterodrzwiowego, luksusowego coupé i z dobrymi właściwościami jezdnymi. To samo można powiedzieć o w pełni elektrycznym Audi e-tron Sportback (zwycięzca kategorii "elektryczny SUV" z 19,0 procentami głosów): Dynamiczny SUV coupé łączy w sobie elegancję z mocnymi osiągami i z zaawansowanymi technicznie funkcjami oraz z wysoką użytecznością w codziennej eksploatacji.

Źródło: Audi