Audi e-tron GT zostaje Najpiękniejszym Samochodem Roku

Audi e-tron GT zostaje Najpiękniejszym Samochodem Roku17.11.2021
Audi e-tron GT zostało Najpiękniejszym Samochodem Roku w ramach nagrody Złota Kierownica (Goldenes Lenkrad) przyznawanej przez magazyn motoryzacyjny Auto Bild i jego edycje w całej Europie – m.in. Auto Świat.

Głosowanie w tym prestiżowym konkursie odbyło się jeszcze latem, a Audi e-tron GT zmierzyło się z 69 innymi modelami.

Wręczenie nagród w 45. edycji konkursu Złota Kierownica (Goldenes Lenkrad) odbyło się 9 listopada w Klubie Dziennikarza w berlińskim Axel-Springer-Haus. Podczas ceremonii Markus Duesmann, prezes zarządu AUDI AG, odebrał złotą statuetkę za „Najpiękniejszy Samochód Roku” dla modelu Audi e-tron GT.

„W swoim designie e-tron GT podkreśla, że samochody z czterema pierścieniami w logo zajmują eksponowane miejsce w galerii światowej stylistyki samochodowej. Co więcej, dzięki swoim imponującym osiągom, model ten oferuje najbardziej emocjonalny rodzaj elektromobilności, a jego zrównoważona koncepcja wyraża nasze podejście do przyszłości motoryzacji. Bez wątpienia Audi e-tron GT jest naszym flagowym modelem” - powiedział Duesmann.
Audi
Audi e-tron GT

W konkursie wzięło udział 70 modeli różnych marek

Złota Kierownica to nie tylko jeden z najbardziej prestiżowych, ale i najstarszych konkursów motoryzacyjnych w Niemczech - po raz pierwszy przyznana została w 1976 roku. O Złotą Kierownicę 2021 walczyło 70 nowych modeli różnych marek w 12 kategoriach. Podkreślić tu należy, że głosowanie na Najpiękniejszy Samochód Roku jest konkursem poza tradycyjnymi kategoriami i czytelnicy mogą tu głosować bezpośrednio. Oznacza to, że jest to prawdziwa nagroda publiczności.

Progresywne Audi e-tron GT z wieloma nagrodami

Model e-tron GT uważany jest za prekursora elektrycznej przyszłości Audi. Od 2026 roku marka z czterema pierścieniami w logo będzie wprowadzać na rynek wyłącznie modele z napędem elektrycznym. e-tron GT wyróżnia się emocjonalnym designem, dynamicznymi osiągami i zrównoważoną koncepcją - cechami, które już dziś czynią z tego sportowego samochodu ikonę marki Audi.

Audi
Audi e-tron GT

Poza tegoroczną Złotą Kierownicą, to sportowe Gran Turismo zdobyło nagrodę Autonis 2021 za stylistyczne innowacje w klasie samochodów luksusowych, przyznawaną przez czasopismo auto motor und sport. E-tron GT został też Niemieckim Samochodem Roku 2022 również w kategorii aut luksusowych. Model ten jest ucieleśnieniem elektrycznego potencjału w portfolio Audi i mimo, że jest na rynku zaledwie od roku, ma ogromne szanse, by stać się prawdziwym klasykiem.

Źródło: Audi