A4 najlepszy w teście - A6 najbardziej niezawodny

A4 najlepszy w teście - A6 najbardziej niezawodny15.06.2001
Najnowsze informacje dotyczące Audi wiążą się z modelami A4 i A6. Ten pierwszy został zwycięzcą w tegorocznym superteście przeprowadzonym przez redakcję niemieckiego tygodnika Auto Bild ...

A4 najlepszy w teście - A6 najbardziej niezawodny 1 Najnowsze informacje dotyczące Audi wiążą się z modelami A4 i A6. Ten pierwszy został zwycięzcą w tegorocznym "superteście" przeprowadzonym przez redakcję niemieckiego tygodnika Auto Bild.

Na wstępie warto wspomnieć, że jest to jeden z "najostrzejszych" testów jakim poddawane są samochody. Rozpoczynają się one anonimowym zakupem u dealera, następnie testujący pokonują tysiące kilometrów i oceniają koszty eksploatacji, komfort, dynamikę, niezawodność itp. Integralną częścią sprawdzianu są również testy zderzeniowe.

A4 najlepszy w teście - A6 najbardziej niezawodny 2 W tym roku zmagało się ze sobą pięć pojazdów z segmentu D w tym Audi A4 z 150-konnym silnikiem 1,8T. To właśnie ten samochód zyskał miano zwycięzcy i określony został jako wzorzec klasy średniej.

Drugą ciekawostką są wyniki przeprowadzonych przez ADAC statystyk usterek. Za najbardziej niezawodny pojazd w swojej kategorii uznane zostało Audi A6. Model ten wykazał się wynikiem 16,7 usterek na 1000 przebadanych aut segmentu E.