Wiatr we włosach: Audi Cross Cabriolet Quattro

Wiatr we włosach: Audi Cross Cabriolet Quattro15.11.2007
Na rozpoczętym wczoraj salonie samochodowym w Los Angeles, Audi zaprezentuje concept, który stanowi ostatnią przymiarkę do seryjnego modelu Q5, które zobaczymy już w styczniu na targach NAIAS w Detroit.

Wiatr we włosach: Audi Cross Cabriolet Quattro 1Pod tą nieco przydługą nazwą kryje się wielozadaniowa mieszanka SUV-a, Crossovera i Cabrio. A wszystko w kompaktowym opakowaniu. Nowe koncepcyjne Audi ma 4,61 metra długości, 1,91 szerokości i zaledwie 1,63 wysokości przy rozstawie osi wynoszącym 2,81 m.

Rozmiary niemal idealnie, jak w BMW X3, które obok czekającego na premierę Mercedesa GLK będą głównymi konkurentami Audi Q5. Naturalnie nie ma co liczyć na produkcje seryjną koncepcyjnego kabrioletu Audi, ale niektóre jego elementy stylistyczne zapewne znajdą się w modelu Q5.

Wiatr we włosach: Audi Cross Cabriolet Quattro 2 Cross Cabrio zbudowano na płycie podłogowej nowego Audi A4 i A5. Wykorzystano w nim również układ przeniesienia napędu i wielowahaczowe zawieszenie pochodzące z modeli seryjnych.

Koncept napędzany jest trzylitrowym silnikiem TDI o mocy 240 KM. Przyśpieszenie do 100 km/h zajmuje 7,2 sekund, a prędkość maksymalna wynosi 240 km/h. I to przy średnim spalaniu 7,3 l/100km.

Źródło: Audi