Dyskretna elegancja: Abt AS5

Dyskretna elegancja: Abt AS528.12.2007
Abt Sportsline zainteresował się niedawno po raz kolejny modelem Audi A5, tym razem w wersji z silnikiem 3.0 TDI i zaproponował swoją interpretację niemieckiego klasyka. Zmiany są subtelne, jednak godne zainteresowania.

Dyskretna elegancja: Abt AS5 1Specjaliści z Abta skupili się przede wszystkim na sercu pojazdu, czyli turbodieslu i to z ciekawym skutkiem. Abt AS5, bo tak nazywa się Audi A5 po tuningu, ma do dyspozycji 300 koni mechanicznych (221 kW), od 0 do 100 km/h przyspiesza w 5.3 sekundy i osiąga prędkość maksymalną 264 km/h.

Zmodyfikowano także zawieszenie i hamulce, aby lepiej współpracowały z podrasowaną jednostką napędową.

AS5 z zewnątrz wyróżnia się dwukolorowym lakierem – inny odcień mają maska, progi i atrapa dyfuzora, klapa bagażnika oraz lusterka wsteczne - oraz 20-calowymi felgami z lekkich stopów marki BR.

Dyskretna elegancja: Abt AS5 2 Dodatki poprawiające aerodynamikę obejmują przedni fartuch i fartuch tylny ze zintegrowanym dyfuzorem, tylny spojler oraz wloty powietrza przypominające rybie skrzela.

We wnętrzu nie brakuje eleganckich i efektownych elementów, takich jak sportowa kierownica obciągnięta skórą, czy aluminiowa gałka zmiany biegów.

Źródło: Abt Sportsline