Edo R8 - Audi szybkie jak nigdy przedtem

Edo R8 - Audi szybkie jak nigdy przedtem18.01.2008
Firma tuningowa Edo Competition udowadnia, że nawet niewielkie zmiany mogą dać duży efekt. Edo R8, czyli podrasowana wersja Audi R8 przyspiesza od 0 do 100 km/h w 4,5 sekundy, podczas gdy najszybsza wersja seryjna Audi ...

...potrzebuje na to 4,7 sekundy. Edo R8 może się także rozpędzić do 310 km/h.

Edo R8 - Audi szybkie jak nigdy przedtem 1 Najważniejszą zmianą wprowadzoną przez specjalistów z Edo Competition jest nowy, sportowy układ wydechowy. Wykonany ze stali nierdzewnej układ dostarczany jest w dwóch wersjach – każda wydaje z końcówek rur wydechowych dźwięk o innym natężeniu. Zastosowanie nowego układu wydechowego pozwoliło także na zwiększenie mocy silnika o 22 KM (16 kW) i wzrost maksymalnego momentu obrotowego o 20 Nm.

Edo Competition stara się zawsze łączyć piękny kształt z funkcjonalnością. Oglądając R8 w ruchu można zauwazyć perfekcyjne wyważenie pojazdu i lepszy docisk do nawierzchni. Poprawę aerodynamiki auta osiągnięto przy pomocy nowego spojlera z przodu i zestawu 8 kształtek na tylnym zderzaku.

Edo R8 - Audi szybkie jak nigdy przedtem 2Do tego dochodzi nowy, tylny dyfuzor, który dodatkowo dociska pojazd do nawierzchni. Jak zwykle w przypadku produktów Edo Competition wszystkie elementy poprawiające aerodynamikę wykonano z lekkiego włókna węglowego.

R8 posiada także nowe, 19- lub 20-calowe felgi, które z zewnątrz wykonano z polerowanej stali szlachetnej, a wewnątrz ze wzmocnionego aluminium.

Edo Competition chwali się, że na widok Edo R8 jeden z klientów powiedział: "Usłyszysz go, zanim jeszcze go zobaczysz, ale kiedy go już ujrzysz, jedyną rzeczą, jaka przyjdzie ci do głowy, będzie okrzyk "Wow!".

Źródło: Edo Competition