Rodzinne kombi z piekła rodem

Rodzinne kombi z piekła rodem02.08.2008
Prezentując swoje "uber kombi" oznaczone jako RS6, Audi udowodniło, że przynajmniej w kwestii mocy jest poza konkurencją. Nikt nie oferuje seryjnie 580 koni w opakowaniu kombi. RS6 jest klasa samą dla siebie.

Rodzinne kombi z piekła rodem 1 Jego potężny, pięciolitrowy silnik 5.0 FSI V10 z podwójnym doładowaniem katapultuje to luksusowe kombi do "setki" w zaledwie 4,6 sekund i nie dostaje zadyszki dopóki elektroniczny kaganiec odetnie dopływ paliwa przy 250 km/h. Brzmi nieźle jak na auto do którego możemy zapakować całą rodzinę wraz z bagażami i udać się na wakacje.

Jednak tuner MTM udowadnia jak ogromne rezerwy kryje jednostka napędowa najmocniejszego Audi w historii. Eksperci z Wettstetten oferują pakiet podnoszący moc do 656 KM i to wyłącznie za pomocą zmiany jednostki sterującej silnikiem ECU! Na specjalne życzenie (czytaj za dopłatą) klient może sam zdecydować, jaka ma być prędkość maksymalna auta. Elektroniczny regulator może zostać ustawiony na 279, 290 lub 310 km/h.

Maksymalny moment obrotowy z seryjnych 650 wzrasta do absurdalnych 785 Nm!

Rodzinne kombi z piekła rodem 2Już po 3,9 sekundach wskazówka prędkościomierza w szalonym tempie mija podziałkę z liczbą 100. To wszystko za jedyne 3,999 euro, co dla posiadacza Audi RS6 z pewnością nie jest wielkim wydatkiem.

Ale to nie koniec. MTM opracował pakiet dzięki któremu RS6 osiągnie moc 702 KM! W tym przypadku warto wcześniej spisać testament i podczas jazdy panować nad prawą nogą. Auto przyspiesza w 10 sekund do ..200 km/h, a prędkość maksymalna została ograniczona do 320 km/h. Również w tym przypadku cena jest bardziej, niż atrakcyjna. MTM żąda za tę przeróbkę jedynie 9950 euro.

Dodatkiem do szatańskich zmian pod maską jest pakiet optyczny. MTM opracował do RS6 przedni spoiler i tylny dyfuzor. Oba elementy wykonano z włókna węglowego. Do tego 6-tłoczkowe zaciski hamulcowe i specjalne nawiercane tarcze z logo niemieckiego tunera. Wybrzuszone nadkola szczelnie wypełniają 21-calowe aluminiowe obręcze MTM Bimoto.

Rodzinne kombi z piekła rodem 3 Decydując się na kompleksowy montaż podnoszący moc, do 656 KM, oraz pakiet aerodynamiczny wraz z kołami zapłacimy 15 500 euro.

Nam imponuje nie tyle moc, jaką tuner wyczarował z silnika RS6, ani nawet szykowne felgi, lecz sposób w jaki udało się przekonać surowe niemieckie urzędy legislacyjne o dopuszczeniu tego auta do poruszania się po drogach publicznych.

Źródło: MTM, informacja Moto Target