Audi Q5 offroad najlepszym samochodem terenowym

Audi Q5 offroad najlepszym samochodem terenowym20.12.2008
Ponad 150 niezależnych dziennikarzy motoryzacyjnych z Niemiec, Austrii i Szwajcarii w plebiscycie "TOPautos 2009" zadecydowało, że na miano najlepszego samochodu terenowego zasługuje Audi Q5.

Model ten pokonał wszystkich konkurentów, zachwycając jury swoimi ponadprzeciętnymi możliwościami, szczególnie przydatnymi podczas jazdy w terenie.

Nagrodę odebrał Jörg Felske, Dyrektor Sprzedaży w Audi AG. "Audi Q5 to wyjątkowy SUV, który oferując dynamikę sportowego sedana o wszechstronnym, uniwersalnym wnętrzu, jest idealny dla rodziny, ale także doskonale nadaje się do wykorzystania podczas wakacyjnego wypoczynku" - w ten sposób Jörg Felske opisał zwycięzcę plebiscytu w kategorii pojazdy terenowe. Z czterema niezwykle mocnymi i wydajnymi silnikami do wyboru, stałym napędem na cztery koła quattro oraz zawieszeniem zapewniającym wyśmienitą zwrotność, Audi Q5 idealnie sprawdza się podczas jazdy zarówno w trybie on-road, jak i off-road.

Niemiecka motoryzacyjna agencja prasowa MID (Motor-Informations-Dienst) przyznała nagrodę po raz czwarty. Podobnie jak w poprzednich latach, udział w głosowaniu wzięło ponad 150 dziennikarzy, na co dzień pracujących w redakcjach magazynów sportowych, dzienników oraz portali internetowych.

Jury wybierało spośród 80 nowych pojazdów, posegregowanych na różne kategorie: "Pojazd biznesowy", "Pojazd miejski", "Pojazd koncepcyjny", "Pojazd rodzinny", "Pojazd Fun", "Pojazd luksusowy", "Pojazd innowacyjny" i "Pojazd terenowy". Jako dodatkową atrakcję MID przygotowała ekskluzywną grę karcianą – nie lada gratkę dla kolekcjonerów i miłośników motoryzacji. Na kartach do gry umieszczono fotografie oraz dane techniczne wszystkich samochodów, łącznie z czterema czołowymi miejscami w każdej z ośmiu kategorii.

Źródło: Audi